Pumptrack Vrakuňa OZ Pedal organizuje obnovu povrchu trate. Pridať sa môžete aj vy

Pumptrack obnova povrchu pomoc.jpg

Všetci milovníci jazdy na pumptracku sa v sobotu stretnú, aby vymenili starý povrch pumptracku vo Vrakuni za nový.

V sobotu 23. marca od 10.00 môžete aj vy prísť pomôcť zoškrabávať starý povrch, odnášať ho preč, voziť novú drť na dráhu, následne šejpovať a žabovať. Po 3 rokoch a niekoľkých re-šejpoch sa povrch rýchlo mrví a odpadáva z klopiek. Organizátori budú radi za každú ruku, ktorá príde pomôcť.

Ak neviete čo je pumptrack, tak ide o výborný základ pre pohyb detí i dospelých. Hladký povrch trate umožňuje jazdu nie len na bicykloch, ale tiež na kolobežke, skejtborde či korčuliach. Okrem zábavy si počas jazdenia budujete praktické technické návyky a rozvíjate celkovú telesnú kondíciu. Pumptrack je dráha z vybudovaných vĺn a klopených zákrut tak, aby sa na nej dalo jazdiť bez pedálovania. Iba pohybom tela hore a dole na bicykli, takzvaným “pumpovaním”, sa získava rýchlosť.

Na dobrom pump tracku, môže pokročilý jazdec skákať z jednej vlny na druhú a začiatočník vlny len kopírovať. Deti sú schopné naučiť sa jazdiť na takejto dráhe v priebehu 30 minút. Pump track pomáha zlepšiť stabilitu na bicykli, techniku jazdy a samozrejme kondíciu. Ale hlavne, pump track je kopec zábavy pre malých aj veľkých.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk