Pumptrack na „Zoške“ otvorili, je vo viacerých ohľadoch jedinečný

Kolaz_pumptrack_draha_upr.jpg
BSK

V stredu slávnostne otvorili Pumptrackovú dráhu nad Modrou, pri Zochovej chate, ktorá je slovenským unikátom. Jazdiť na dráhe môžu cyklisti, korčuliari, skateboardisti, ale aj kolobežkári. Už o desať dní tam budú prvé preteky, ktorých sa zúčastní aj slovenský majster Filip Polc.

Unikátny projekt pumptrackovej dráhy realizoval Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s mestom Modra. Areál bude od stredy slúžiť širokej verejnosti, športovcom ale aj rodinám s deťmi. Návštevníci si na 113,6 metrov dlhej dráhe môžu zdokonaliť svoju jazdu, sebadôveru a zvyšovať kondíciu. Výškový rozdiel na trati je viac ako meter a skoky sú z hliny, povrch dráhy je asfaltový.

Klopenia zákrut na dráhe sú jedinečné tým, že boli robené ručne a precízne je aj asfaltovanie v miestach zákrut. Tento systém na Slovensku ešte nebol takto realizovaný, preto je Pumptrack v Modre jedinečná stavba. Jedinečná je aj tým, že sa tu jazdci hýbu pomocou pohybov hore a dolu a na dráhe „pumpujú“ a tým namiesto šliapania do pedálov poháňajú kolesá.

„Je to výborné, že dá sa jazdiť na kolobežke, na bicykli, na korčuliach aj na skateboarde, vlastne na všetkých kolesách, čo je veľmi dostupné pre naše deti. Je to veľmi bezpečné, lebo nie sú to nejaké skoky, niečo neočakávané, takže si tu ľudia a deti vybudujú správne návyky a potom neskôr, keď pôjdu do terénu alebo pôjdu na cestný bicykel, tak už majú tie schopnosti, ovládať tu stabilitu a sú pripravení zvládať hocijaký tréner. Je veľmi dôležité, aby tá trať mala tie parametre také, aby to zvládli aj tie najmenšie deti, ale aj profíci mali nejakú zábavu,“ predstavil dráhu aj Filip Polc, slovenský reprezentant v Citydownhille.

Prevádzkovateľ areálu plánuje pravidelne organizovať podujatia, ako napríklad Deň na kolesách, či tréningy a preteky na pumptracku s Filipom Polcom, ale aj exhibície profi jazdcov. Prvým bude 1. kolo seriálu pretekov na Pumptracku a preteky Pumptrack Slovakia už o desať dní, teda 22. apríla 2017.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk