Púpavová prejde rozsiahlou opravou za 240-tisíc eur, týkať sa má cesty aj parkovacích miest

Pupavova rekonstruckia karlova ves.jpg

Rekonštrukcia vo výške 240-tisíc eur bude financovaná z úveru, ktorý si mestská časť na tento účel zobrala.

Na Púpavovej ulici v Karlovej Vsi pripravujú rozsiahlu rekonštrukciu. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, jej súčasťou bude kompletná obnova povrchu vozovky, oprava poškodených obrubníkov, výstavba nových kontajnerových stojísk, vytvorenie ďalších parkovacích miest či oprava niektorých úsekov chodníkov.

Rekonštrukcia sa začne v úseku od križovatky s Borskou a bude rozdelená na etapy, až po nadjazd Kútiky,“ konštatuje samospráva.

Rekonštrukcia vo výške 240-tisíc eur bude financovaná z úveru, ktorý si Karlova Ves na tento účel zobrala.

Harmonogram prác

Obyvatelia Púpavovej budú o harmonograme prác informovaní vopred prostredníctvom letákov do schránok.

Momentálne sme v štádiu prípravy projektu. Ide o komplikovanú rekonštrukciu vzhľadom na to, že ulica v minulosti nebola vhodne projektovaná,“ vysvetľuje vedúca referátu dopravy a verejného poriadku mestskej časti Jana Španková.

Ako dodáva, ulica má charakter vnútroblokovej komunikácie bez možnosti alternatívneho prístupu, čo výrazne sťažuje práce.

Môže to, samozrejme, priniesť aj dopravné obmedzenia pre obyvateľov lokality. Preto budeme robiť rekonštrukciu v etapách,“ dodáva.

Kontajnerové stojiská

V spolupráci s obyvateľmi budú v rámci rekonštrukcie riešiť aj nové kontajnerové stojiská na troch plochách mimo vozovky, ktoré sa nevyužívajú, alebo sa využívajú na iný účel.

Vďaka tomu sa kontajnery presunú z vozovky, čo umožní vytvorenie ďalších parkovacích miest.

Konzultácie s obyvateľmi

Spolupracujeme pri tom so správcami bytových domov a postup konzultujeme aj s obyvateľmi tejto lokality,“ približuje Španková.

Ďalšie plnohodnotné parkovacie miesta vytvoria v iných častiach komunikácie vďaka menším stavebným úpravám na priľahlej zeleni a chodníkoch či nevyužívaných plochách.

Po spracovaní projektu rekonštrukcie vyberie Karlova Ves zhotoviteľa stavby prostredníctvom verejného obstarávania. Práce začnú po podpise zmluvy, počas letných a jesenných mesiacov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk