Rača bojuje s nedostatkom materských škôl, hľadá miesto na vybudovanie novej

škôlka, deti
Foto: ilustračné, Gettyimages

Momentálne miestny úrad v Rači rokuje so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) o odkúpení budovy na Rendezi.

Posledné roky je v rámci celej Bratislavy akútny nedostatok materských škôl. Mnoho detí sa do škôlky v mieste bydliska nedostane, iné majú viac šťastia v 2. kole prihlášok.

Pôvodný zámer zrejme padne

Rača má taktiež nedostatok miest pre malé deti a situáciu chce riešiť vybudovaním novej škôlky. Ako najvhodnejšia možnosť sa javila prestavba budovy bývalého Tramínu na Kadnárovej ulici.

Projekt sa však začal komplikovať z časového hľadiska. Mestská časť na svojom Facebooku avizuje, že je možné odstúpenie od tohto plánu.

Viacero možností

V hre je viacero možností. Miestny úrad Rača rokuje so ŽSR, chce odkúpiť budovu bývalej škôlky na Rendezi na Dopravnej ulici. Reálne by to však bolo najskôr budúci rok.

Rača preveruje aj ďalšiu alternatívu. Uvažuje nad prístavbou základnej školy na Tbiliskej ulici. „Vychádza tam aktuálne možnosť prístavby pre rozšírenie kapacít materskej školy aspoň o dve triedy, keďže škôlka nemôže mať v zmysle noriem viac ako dve podlažia,“ vysvetľuje mestská časť.

Miestny úrad rokuje aj s Poliklinikou Tehelná. Poliklinika vlastní pozemok pri hlavnej ceste a Rača by chcela na jej pozemku umiestniť parkovacie miesta. Spolu s prístavbou by mohla byť realizovaná revitalizácia ihriska pri základnej škole. Nižšie je plán potenciálnej prístavby.

Plán potenciálnej prístavby škôlky
Plán potenciálnej prístavby škôlky. Foto: Facebook/ MČ Rača

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk