Rača odstúpila od zmluvy so zhotoviteľom materskej školy na Novohorskej ulici, hľadá náhradu

Materska skola novohorska raca .jpg
raca.sk

Mestská časť Rača plánovala do konca tohto roka otvoriť novú materskú školu na Novohorskej ulici. Na projekte pracuje od roku 2016, keď zakúpila nevyužívaný areál detského sanatória, následne vypracovala projekt kompletnej rekonštrukcie a nadstavby, zabezpečila finančné prostriedky z vlastných zdrojov aj vládneho grantu a zrealizovala verejné obstarávanie na zhotoviteľa.

Dodávateľ prác, stavebná firma Heston, s. r. o., Bratislava, ktorý bol vybraný na základe zákonom stanoveného kritéria najnižšej ceny, sa po búracích prácach a začatí stavebných činností ocitol v druhotnej platobnej neschopnosti, pričom zmluvne dohodnuté práce najskôr prerušil a neskôr úplne zastavil.

Mestská časť Rača so spoločnosťou rozviazala zmluvu a nanovo spustila proces prípravy verejného obstarávania. Na nového zhotoviteľa diela bude v priebehu niekoľkých dní vyhlásené verejné obstarávanie, pričom pri uplatňovaní sankcií voči firme Heston, s. r. o., bude mestská časť postupovať v rámci ustanovení uzatvorených zmlúv. O peniaze získané na realizáciu novej materskej školy Rača nepríde.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk