Rača opäť ponúka dotácie na šport, kultúru či vzdelávanie

BRATISLAVA: Obecná zabíjačka
Návštevníčka počas tradičnej zabíjačky, ktorá sa konala na parkovisku pred Nemeckým kultúrnym domom v MČ Bratislava – Rača. Bratislava, 14. február 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

V bratislavskej Rači môžu záujemcovia aj tento rok žiadať o dotáciu na šport, kultúru, školstvo či na ochranu životného prostredia. Vlani mestská časť medzi žiadateľov rozdelila takmer 47-tisíc eur.

Podľa hovorkyne miestneho starostu Evy Miklánkovej podobnú sumu plánujú rozdeliť aj tento rok. Právnické a fyzické osoby – podnikatelia môžu o dotáciu od mestskej časti požiadať do 28. februára. Informácie sú zverejnené na internetovej stránke Rače.

Poskytovanie príspevku sa riadi pravidlami všeobecne záväzného nariadenia o podmienkach poskytovanie dotácii, ktoré platí od roku 2012. O poskytnutí dotácie do výšky 330 eur rozhoduje starosta, nad túto sumu musia pridelenie dotácie odobriť miestni poslanci. Základnou podmienkou poskytnutia dotácie je, že Rača má na tento účel vyčlenené peniaze v rozpočte. Dotácie pritom nesmú zvýšiť dlh mestskej časti. Rača dotácie poskytuje dvakrát ročne, žiadať o ňu možno do konca februára alebo do konca júna. Finančný príspevok musí žiadateľ vyčerpať v tom kalendárnom roku, v ktorom mu boli poskytnuté.

Rača vlani rozdelila 46 674 eur medzi 49 žiadateľov. Peniaze mestská časť rozdelila medzi viaceré športové kluby, o podporu žiadalo aj rodinné centrum Ráčik. Peniaze išli napríklad aj na organizáciu vinárskeho festivalu či na podujatie Pes sympaťák. Na projekt terénnej sociálne práce získalo dotáciu aj občianske združenie Vagus, ktoré pracuje s ľuďmi bez domova. Peniaze pomohli napríklad aj Futbalovému klubu Rača, ktorý žiadal o peniaze na rekonštrukciu a oplotenie ihriska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk