Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
seniori, detské ihrisko, oprava ciest
ilustračné: SITA, pixabay.com
20. decembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Rača prijala nové nariadenie o poskytovaní dotácií

Mestská časť Rača prijala nové nariadenie o poskytovaní dotácií fyzickým a právnickým osobám. Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, žiadatelia o dotáciu budú musieť vyplniť nový vzor žiadosti a priložiť k nej povinné prílohy, ako aj k vyúčtovaniu dotácie.

Medzi povinné prílohy pribudli oproti minulosti výpis z registra trestov a čestné vyhlásenie žiadateľa s podpisom štatutárneho zástupcu o vysporiadaní všetkých záväzkov voči mestskej časti. V prípade nedoloženia príloh ani do siedmich dní od vyzvania nebude žiadosť zaradená na posudzovanie. Nové všeobecne záväzné nariadenie bude účinné od 1. januára 2017.

Aby sa vylúčilo duplicitné financovanie, v nariadení sa doplnilo, že dotácie je možné poskytnúť v jednom rozpočtovom roku tomu istému príjemcovi na ten istý účel iba raz. Pribudla tiež právna úprava vymenovania žiadateľov, ktorým nebude možné dotáciu poskytnúť.

Dotácia nebude môcť byť poskytnutá napríklad žiadateľovi, ktorý v kalendárnom roku predchádzajúcemu roku podania žiadosti, bol povinný vrátiť dotáciu, respektíve jej časť pre nedodržanie podmienok, žiadateľovi, ktorý ku dňu podania žiadosti nemá vysporiadané všetky záväzky voči mestskej časti či hlavnému mestu.

Spresnili sa ďalej pravidlá, čo všetko musí obsahovať dohoda o poskytnutí dotácie v prípade jej pridelenia. Pribudli aj informácie o ochrane verejného záujmu pri rozhodovaní a v časti vyúčtovanie dotácií sú vymenované povinné prílohy k vyúčtovaniu.

Pri dotáciách týkajúcich sa životného prostredia boli nanovo upravené základné kritériá pri posudzovaní žiadostí. Napríklad pri žiadosti o dotáciu na vybudovanie uzamykateľných stanovíšť pre kontajnery musí byť tento priestor vybudovaný v súlade s podmienkami stanovenými bratislavskou mestskou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu, a. s. O dotáciu je možné požiadať aj na odstraňovanie azbestu zo spoločných priestorov bytových domov a tiež na vykonanie opatrení na bytových domoch, ktoré sú miestom hniezdenia, rozmnožovania a odpočinku chránených živočíchov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X