Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Raca miestny urad bratislava pracovna pozicia.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
28. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Rača rieši problémy s rekonštrukciou škôlky a nedostatkom miest v základných školách

V budúcnosti plánuje Rača obnoviť sedem parkov a zapojiť sa do bikesharingu.

Najzávažnejšími problémami bratislavskej mestskej časti Rača, ktoré rieši starosta Michal Drotován od nástupu do funkcie v minulom roku po súčasnosť, je meškanie rekonštrukcie materskej školy Novohorská a nedostatok miest v základných školách.

Žiaľ, pre problémy so stavebnou firmou sa stále predlžuje kolaudácia materskej školy Novohorská. Veľkým problémom je nedostatok miest v základných školách, ktoré sme začali riešiť prípravou projektu prístavby ZŠ Tbiliská a tiež sa nám podarilo získať späť do správy budovu bývalej ZŠ Plicková,“ uviedol pre agentúru SITA Drotován.

Starosta ďalej považuje za najväčšie výzvy pre Raču obmedzenie developerov s ich neregulovanou výstavbou a problémy, ktoré má táto mestská časť s dopravou. „V poslednom období máme tiež problém nájsť kuchárky, opatrovateľky, učiteľky, pracovníkov údržby a tiež lekárov do zdravotného strediska,“ dodal Drotován.

Prístup k informáciám

Za približne rok od komunálnych volieb sa však podarilo v Rači stabilizovať oddelenia ako napríklad stavebný úrad a nastaviť nové fungovanie úradu. „Zlepšili sme prístup obyvateľov k informáciám jednak zverejňovaním všetkých materiálom ku komisiám, ale aj elektronickou úradnou tabuľou alebo novou aplikáciou do mobilného telefónu,“ dodal starosta.

Mestskej časti sa podarilo vybudovať aj nové multifunkčné ihrisko s bežeckým oválom a osvetlením na Tbiliskej ulici, rekonštruovať školy a škôlky vrátane úpravy a nárastu počtu tried alebo založiť obecný hasičský zbor.

Opatrenia na zmenu klímy

Aktuálne Rača pripravuje nové projekty chodníkov s cyklochodníkom pred vozovňou Krasňany, kompletnú opravu komunikácie ulici Na pasekách alebo dokončujú rekonštrukciu a zateplenie zdravotného strediska Tbiliská.

Budúci rok plánujú dokončiť rekonštrukciu strediska čistoty, urobiť kompletnú rekonštrukcia hokejbalového ihriska na Tbiliskej alebo začatie stavebných prác pri rozširovaní tried základnej školy.

Chceme sa zapojiť do európskych projektov opatrení na zmenu klímy, ktorá by zahŕňala obnovu siedmich parkov v Rači a tiež pokračovať v projekte obnovy Koloničovej kúrie. Verím, že sa nám podarí zapojiť aj do projektu bikesharingu,“ dodal Michal Drotován.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X