Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čierna skládka, Rača
raca.sk
6. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rača sa pustila do boja s nelegálnymi skládkami, na ich odstránenie získala dotáciu 33-tisíc eur

V auguste požiadala mestská časť o podporu formou dotácie od Enviromentálneho fondu na odstránenie nelegálnych skládok.

Podľa špecifikácie uvedenej v projekte ide o  čierne skládky, ktorých pôvodca sa nenašiel a podľa rozhodnutia Okresného úradu je ich odstránenie v zodpovednosti obce, kde sa skládka nachádza. Celkové náklady na odstránenie takýchto skládok na území Rače boli vyčíslené na približne 39 000 eur, Enviromentálny fond poskytol mestskej časti 33 000 eur a zvyšok musí zafinancovať račianska samospráva z vlastného rozpočtu.

„Táto finančná pomoc nás veľmi teší a pomôže nám v boji za krajšiu Raču. Spomínané skládky odstraňujeme priebežne od začiatku septembra,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Z ostatných bratislavských mestských častí dostali na sanáciu miest s nezákonne umiestneným odpadom od Enviromentálneho fondu dotáciu iba Rusovce (42 477 eur) a Dúbravka (15 639 eur).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X