Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
raca-marec-mesiac-knih-ciatat-kniznica-kulturne-stredisko-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: GettyImages
18. februára 2019 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Rača si pre čitateľov kníh pripravila na mesiac marec množstvo zaujímavých podujatí pre malých aj veľkých

Všetci vedia, že marec je mesiacom kníh a vedia to aj v Rači, a preto organizujú niekoľko knihomoľských podujatí.

Kuktúrne stredisko na Žarnovickej bude patriť hneď niekoľkým akciám vrámci marca ako mesiaca kníh. Jednou z nich bude Živé čítanie s autorkou detských kníh Máriou Vrkoslavovou-Ševčíkovou. Beseda so spisovateľkou sa bude konať 12. marca o 14.00 hod. a bude zaujímavá aj tým, že jej účastníkom bude aj spisovateľkin psík. Ako možne viete, práve o ňom píše vo svojich knihách, ktoré sú určené pre deti 2. až 4. ročníka základných škôl. Po besede si deti budú môcť knihu kúpiť s podpisom autorky, venovaním a pečiatkou psej labky. Vstup na podujatie je voľný.

Kultúrne stredisko Žarnoviská zaplnia knihy na burze, ktorá sa bude konať 20. až 21. marca v čase od 9.00 do 18. 00 hod. Ide o tradičné podujatie, kde si návštevníci môžu za symbolický poplatok 50 centov zakúpiť akýkoľvek z ponúkaných knižných titulov.

Posledný marcový týždeň bude patriť dobrodružnej Dobšinského pečiatkománii. V termíne od 25. do 29. marca si pripravila knižnica Rača pri príležitosti Dňa ľudovej rozprávky projekt pod názvom Dobšinského pečiatkománia. Podstatou je priniesť do knižnice Rača akúkoľvek knihu od Pavla Dobšinského (môže ich byť aj viac), ktorá bude v knižnici opečiatkovaná pamätnou pečiatkou. Každý účastník bude zároveň zaradený aj do žrebovania o zaujímavé ceny.

Počas celého mesiaca marec bude v knižnici Rača prebiehať aj akcia s názvom Hľadaj a získaš. Úlohou čitateľov vrámci tejto akcie bude nájsť v knihách symboly mestskej časti (erb, zástava a štandarda). Symboly budú ukryté v 5 detských a v 5 knihách pre dospelých. Tí, ktorí knihu s takýmto označením nájdu, budú odmenení vecnými cenami.

Najaktívnejší čitatelia Knižnice Rača za rok 2018

Oddelenie pre dospelých:

  1. miesto Alena Frajtová
  2. miesto Mgr. Viera Majková
  3. miesto Irena Lukáčová

Oddelenie pre deti

  1. miesto Ľubomíra Miklovičová
  2. miesto Marta Draškovičová
  3. miesto Nela Rakovská

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X