Rača v spolupráci s mestom opraví križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho

Detvianska kubacova rustaveliho maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Mestská časť Rača v spolupráci s hlavným mestom bude pokračovať v opravách miestnych komunikácií. Tento rok už opravila časť vozovky na Detvianskej ulici, bude pokračovať Kubačovou ulicou a v roku 2018 plánuje rekonštruovať aj križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho.

Na stredajšom brífingu to povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že tento rok chce mesto ešte opraviť chodníky na Cyprichovej ulici a Kadnárovej ulici v časti Krasňany.
Podľa starostu Rače Petra Pilinského je križovatka Detvianska – Kubačova – Rustaveliho akýmsi gordickým uzlom mestskej časti pre to, že sa tam stretávajú „stará Rača“ s novou výstavbou, takže „v ranných hodinách je táto križovatka dosť vyťažená,“ vysvetlil Pilinský.

Dodal, že pozitívne je aj to, že sa myslí tiež na chodcov, že v tomto roku pribudnú aj opravené chodníky v Krasňanoch. Samospráva predbežne odhaduje, že opravy komunikácií budú stáť približne od 150- do 200-tisíc eur, a zaplatí ich mesto spolu s mestskou časťou Rača.

Hlavné mesto plánuje tento rok okrem bratislavskej mestskej časti Rača opraviť komunikácie aj v ďalších mestských častiach, na rekonštrukcie ciest sa chce zamerať na Rožňavskej ceste v Ružinove, na Panónskej ceste v Petržalke a na Lovinského ulici v Starom Meste. Pribudnúť by tak malo 30 kilometrov opravených komunikácií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk