Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com
18. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Rača súhlasí s nariadením mesta, zastupiteľstvo schválilo vstup do jednotnej parkovacej politiky

Celomestskú parkovaciu politiku v Bratislave podporuje aj mestská časť Rača. Miestni poslanci v utorok večer na rokovaní račianskeho zastupiteľstva odsúhlasili návrh Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta o dočasnom parkovaní, ktoré môže v Bratislave aspoň formálne odštartovať dlho očakávanú parkovaciu politiku.

V dokumente hlavné mesto definuje základné pojmy parkovacej politiky, stanovuje minimálne a maximálne sumy za dočasné parkovanie, ako aj rozpätie ceny pre rezidentské karty. Po odobrení jednotlivými mestskými časťami budú o dokumente rokovať poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva. O rozhodnutí račianskych poslancov informovala hovorkyňa račianskeho starostu Eva Miklánková.

Mestská časť Rača však má pri zapájaní do celomestskej parkovacej politiky aj niekoľko podmienok. „Ide najmä o zabezpečenie zvýšenej frekvencie policajných kontrol a hliadok, stanovenie harmonogramu budovania parkovacích kapacít na pozemkoch hlavného mesta a tiež požiadavku na majetkovoprávne vyrovnanie pozemkov pod parkoviskami,“ priblížil v tlačovej správe starosta Rače Peter Pilinský.

Zároveň dodal, že príjem do račianskeho rozpočtu z dane za vyhradené parkovanie bol v roku 2015 viac ako 46-tisíc eur, ktoré mestská časť využila na opravu „Na tento účel a na rozšírenie možností parkovania budeme využívať aj príjem do rozpočtu po zavedení jednotnej parkovacej politiky,“ dodal Pilinský.

Mestské časti budú musieť pri zavedení celomestskej parkovacej politiky investovať do dopravného značenia, ktoré musia zabezpečiť na vlastné náklady. Rovnako bude v každej mestskej časti potrebné zriadiť firmu, ktorá bude zabezpečovať kontrolu úhrady parkovného, vysvetľuje hovorkyňa mestskej časti Miklánková. Po dvoch rokoch takejto skúšobnej prevádzky prevezme podľa nej spomínané kompetencie jedna parkovacia spoločnosť, ktorú určí hlavné mesto.

Poverená spoločnosť bude následne rozdeľovať zisk z parkovného medzi hlavné mesto a zúčastnené mestské časti v navrhnutom pomere 25 percent pre hlavné mesto a 75 percent pre mestskú časť,“ vysvetľuje v tlačovej správe Miklánková. V Rači do systému regulovaného parkovania plánujú zapojiť všetky komunikácie v mestskej časti, ktoré budú rozdelené do štyroch zón.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X