Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poziar_raca.sk_.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marcel Rebro, raca.sk
24. júna 2016 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rača upozorňuje na riziko vzniku požiarov, obáva sa situácie z minulého roku

Mestská časť chce v súvislosti s horúčavami vystríhať obyvateľov Rače a návštevníkov okolitých vinohradov a lesov pred požiarmi.

„Všetci máme ešte v živej pamäti minuloročné rozsiahle požiare, ktoré vypukli dokonca aj v tesnej blízkosti obytných domov. Vysoké teploty a sucho sú veľmi nebezpečným atribútom na vznik a rýchle šírenie požiaru, niekedy stačí nedbalo odhodený ohorok z cigarety, ktorý vie spôsobiť katastrofu,“ hovorí starosta Rače Peter Pilinský.

Vinohrady_tabula_raca.sk_.jpg
Marcel Rebro, raca.sk

Samospráva v rámci preventívnych opatrení osadila na najnavštevovanejšie račianske vinohrady výstražné tabule proti manipulácii s otvoreným ohňom. Rača zároveň oficiálne požiadala Okresný úrad Bratislava, pozemkový a lesný odbor, aby vyzval vlastníkov viníc na vykonanie opatrení na ochranu pred poškodením a degradáciou.

„V našom katastrálnom území sa nachádzajú vinice, o ktoré sa ich vlastníci nestarajú. Tieto plochy dlhodobo degradujú, strácajú na svojej ekologickej funkcii a zároveň sa stávajú aj potencionálnym rizikom pre vznik požiaru, ktorý môže spôsobiť vážne dôsledky – ujmu na majetku, na zdraví či dokonca na živote. Príklady z minulého roku sú toho dôkazom, napríklad požiar vinohradov dňa 24. 7. 2015, ktorý si vyžiadal dočasné uzatvorenie Kadnárovej ulice a evakuáciu obyvateľov niekoľkých domov na tejto ulici,“ doplnil starosta Pilinský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X