Rača uprednostňuje v projekte LBG arény zachovanie celej BMX dráhy

LGB aréna, Rača
raca.sk

Rača v prípade projektu spoločnosti LBG aréna, ktorý sa týka výstavby športového areálu, preferuje zachovanie celej priľahlej BMX dráhy aj s plošnou rezervou na jej prevádzku.

Projekt výstavby športového komplexu v Rači je navrhovaný na ploche 25 640 metrov štvorcových celkovo v troch variantoch. Nultý variant opisuje stav, ktorý by nastal, ak by sa navrhovaná činnosť v území nerealizovala. Ďalší variant počíta so zachovaním priľahlej BMX dráhy a vytvorením plošnej rezervy na jej prevádzku. Iná verzia projektu zas počíta s revitalizáciou širšieho územia, aj telesa BMX dráhy, na tenisovú halu a urban park.

LGB aréna, Rača
raca.sk

Tvar športoviska je prispôsobený existujúcemu valu tribúny futbalového štadióna. Zatočený tvar má rozdeliť priestor na dve zóny. Na prvom nadzemnom podlaží samotnej arény sa má nachádzať vstup, korčuliarsky trenažér, dve ľadové plochy. Vo východnej časti samotný bazén i fitnes. Na druhom nadzemnom podlaží sú navrhované reštaurácie, ubytovacie zariadenie, detský kútik či kancelárie.

V ďalšom stupni projektovej dokumentácie žiada račiansky starosta preveriť možnosti navrhnúť vnútroareálovú cyklotrasu s príjazdom k futbalovému štadiónu. „Taktiež možnosti pre prípadné budúce prepojenie s priestorom medzi existujúcimi objektmi športu a Černockého ulicou,“ podotkol Pilinský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk