Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čierna stavba, Rača
raca.sk
10. augusta 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rača vydala rozhodnutie o odstránení piatich čiernych stavieb. Podarí sa to konečne?

Mestská časť Rača naďalej pokračuje v boji proti čiernym stavbám, ktoré vyrástli v lokalite Fixle bez akýchkoľvek povolení z hľadiska stavebného zákona.

V rovnakom čase, kedy mestská časť podala na stavebníka v poradí už tretie trestné oznámenie, vydáva zároveň aj rozhodnutie o odstránení čiernych stavieb.

„Dva roky systematicky bojujeme s týmto exemplárnym prípadom, ktorý arogantným ľuďom otvorene ponúka návod, ako obísť zákony bez nejakej väčšej ujmy,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

„Snažili sme sa nájsť pomoc na všetkých frontoch, žiaľ, relevantnej pomoci sme sa dočkali až v tomto roku, keď sa voči stavebníkovi začalo trestné stíhanie vo veci neoprávneného uskutočňovania stavby. Čo sa týka možností mestskej časti z hľadiska legislatívy, rozhodnutie o odstránení čiernych stavieb, ktoré sme práve vydali, je vyvrcholením nášho boja. Stále verím, že sa nakoniec zrealizuje aj posledný krok a čierne stavby z Fixlov zmiznú úplne. Aj keď na tom mieste už vinohrad zrejme nikdy nevyrastie, aspoň sa ukáže, či vôbec existujú nejaké pravidlá a spravodlivosť,“ dodal.

Rozhodnutie o odstránení čiernych stavieb ešte nie je právoplatné a vykonateľné. Stavebník čiernych stavieb Juraj Obermajer, ako aj ostatní účastníci konania môžu teraz podať odvolanie voči vydanému rozhodnutiu, a to v lehote 15 dní odo dňa jeho doručenia.

V takom prípade by o odvolaní rozhodoval Okresný úrad Bratislava ako odvolací orgán. Po nadobudnutí právoplatnosti vydaného rozhodnutia by plynula 60-dňová lehota na dobrovoľné odstránenie stavieb, po jej márnom plynutí sa pristúpi k nútenému výkonu rozhodnutia cestou súdneho exekútora.

 

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X