Rača využíva leto na opravy materských škôl, v niektorých zrekonštruujú aj jedálne

TRENÈÍN: Výstava hraèiek - Intertoys
ilustračné SITA 7. roèník výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hraèiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013 na trenèianskom výstavisku EXPO center. Trenèín, 18. august 2013. Foto: SITA/TomᚠSomr

Okrem opráv v škôlkach tiež do dvoch základných škôl priviezli veľkokapacitné kompostéry.

BRATISLAVA 18. júla – Bratislavská mestská časť Rača využíva letné prázdniny na opravy račianskych materských škôl (MŠ). Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Rače Eva Miklánková, do základných škôl Na Hubeného a Tbiliskej ulici tento týždeň priviezli tiež dva elektrické veľkokapacitné kompostéry, na ktoré získala samospráva peniaze vo výške 59-tisíc eur z Environmentálneho fondu a ktoré dokážu spracovať takmer sto kilogramov jedla denne. S jedným kompostérom samospráva počíta aj v novej materskej škole, ktorá vzniká na Novohorskej ulici.

V materskej škole Gelnická vymieňajú podľa Miklánkovej elektroinštaláciu, vzduchotechniku a maľujú niektoré skladové priestory. V materskej škole na Tbiliskej ulici vymieňajú podlahy a maľujú, rovnako ako aj v škôlkach na Plickovej a Cyprichovej. Škôlka Barónka sa pustila do rekonštrukcie jedálne a novú jedáleň dorábajú v rámci záverečnej fázy rekonštrukcie aj v materskej škole Pri Šajbách, kde nadstavovali jedno poschodie, aby zvýšili jej doterajšiu kapacitu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk