Rača začala s odstraňovaním starých vozidiel, ktoré blokujú parkovacie miesta

odstránený vrak
ilustračné: raca.sk

Mestská časť zaviedla na jeseň minulého roku metódu verejnej výzvy na odstránenie vrakov. Vďaka komunikačným kanálom, prostredníctvom ktorých občania Rače nahlasujú rôzne podnety vrátane starých vozidiel – vrakov, má mestská časť prehľad o odstavených nepojazdných automobiloch, ktoré blokujú a zaberajú parkovacie miesta pre ostatných obyvateľov.

Zatiaľ Rača rieši len staré vozidlá bez štátnej poznávacej značky, ktorých vlastník sa nedá zistiť ani s pomocou okresného dopravného inšpektorátu. Po nahlásení podnetu o vraku spravia pracovníci račianskeho úradu obhliadku miesta.

„Pokiaľ sa nezistí majiteľ auta, mestská časť umiestni na automobil výzvu pre majiteľa na odstránenie vraku v lehote 30 dní. Výzva je zároveň zverejnená na webovej stránke mestskej časti aj na vývesných tabuliach. Ak do tejto doby vrak neodstráni, požiadame oprávnenú organizáciu o odtiahnutie,“ povedala vedúca oddelenia životného prostredia v Rači Anna Jusková.

Náklady na odtiahnutie vozidla znáša prevádzkovateľ určeného parkoviska. „Zatiaľ sme takto zverejnili štyri výzvy. Napriek tomu, že ani v jednom prípade nebol majiteľ auta známy, krátko po zverejnení boli tri z nich odstránené. Posledný vrak dala po uplynutí 30 dňovej lehoty odtiahnuť mestská časť,“ dopĺňa Jusková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk