Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
odstránený vrak
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: raca.sk
15. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rača začala s odstraňovaním starých vozidiel, ktoré blokujú parkovacie miesta

Mestská časť zaviedla na jeseň minulého roku metódu verejnej výzvy na odstránenie vrakov. Vďaka komunikačným kanálom, prostredníctvom ktorých občania Rače nahlasujú rôzne podnety vrátane starých vozidiel – vrakov, má mestská časť prehľad o odstavených nepojazdných automobiloch, ktoré blokujú a zaberajú parkovacie miesta pre ostatných obyvateľov.

Zatiaľ Rača rieši len staré vozidlá bez štátnej poznávacej značky, ktorých vlastník sa nedá zistiť ani s pomocou okresného dopravného inšpektorátu. Po nahlásení podnetu o vraku spravia pracovníci račianskeho úradu obhliadku miesta.

„Pokiaľ sa nezistí majiteľ auta, mestská časť umiestni na automobil výzvu pre majiteľa na odstránenie vraku v lehote 30 dní. Výzva je zároveň zverejnená na webovej stránke mestskej časti aj na vývesných tabuliach. Ak do tejto doby vrak neodstráni, požiadame oprávnenú organizáciu o odtiahnutie,“ povedala vedúca oddelenia životného prostredia v Rači Anna Jusková.

Náklady na odtiahnutie vozidla znáša prevádzkovateľ určeného parkoviska. „Zatiaľ sme takto zverejnili štyri výzvy. Napriek tomu, že ani v jednom prípade nebol majiteľ auta známy, krátko po zverejnení boli tri z nich odstránené. Posledný vrak dala po uplynutí 30 dňovej lehoty odtiahnuť mestská časť,“ dopĺňa Jusková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X