Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Materská škola Barónka, Rača
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
raca.sk
18. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rača začína rekonštruovať ďalšiu škôlku, jej kapacitu rozšíri na dvojnásobok

Materská škola Barónka bola doteraz s dvoma triedami najmenšou škôlkou v Rači. V rámci snahy vytvárania nových miest v materských školách sa vedenie mestskej časti na základe technického a statického posudku rozhodlo kapacitu škôlky zvýšiť na dvojnásobok formou nadstavby.

Od začiatku marca budú budovu kompletne rekonštruovať, následne bude škôlka schopná prijať už v septembri 2016 o približne 50 detí viac.

V rámci rekonštrukcie bude celý objekt zateplený obvodovým aj strešným plášťom, budú vymenené nové rozvody elektroinštalácie, rozvody vykurovacej sústavy a radiátory a obnovené sociálne zariadenia. Na prvom poschodí pribudnú dve úplne nové triedy a náležité priestory vrátane sociálnych zariadení.

„Ukončili sme verejnú súťaž na stavebnú firmu a v marci sa začne so stavenými prácami, tie by mali byť podľa plánovaného harmonogramu ukončené v auguste, aby v septembri prišli deti do úplne vynovenej a väčšej škôlky,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský. „Predpokladaná hodnota zákazky je 440-tisíc eur s DPH, pričom 110-tisíc eur sme získali úspešnou žiadosťou od ministerstva školstva,“ dodal račiansky starosta.

Približne 50 deťom, ktoré v súčasnosti navštevujú MŠ Barónka, musela nájsť samospráva v spolupráci s riaditeľkami ostatným račianskych škôlok a škôl na nasledujúce štyri mesiace (marec – jún) náhradné priestory. „Dočasné útočisko deťom poskytne neďaleká škôlka na Gelnickej ulici, ktorá ako jedna z najväčších materských škôl v Rači našla v rámci dočasného a prechodného riešenia vhodné priestory, ktoré odobril aj útvar hygieny,“ povedal starosta Pilinský.

„Rodičia boli na februárovom rodičovskom združení o náhradných priestoroch, ako aj o všetkých potrebných veciach súvisiacich s ďalším fungovaním škôlky do konca tohto školského roku informovaní,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Angelika Bezděková.

Minulý rok sa uskutočnila podobná rekonštrukcia s rozšírením jedného pavilónu na MŠ Gelnická a po materske škole Barónka je už naplánovaná rekonštrukcia a rozšírenie kapacít ďalšej škôlky MŠ Pri Šajbách. Mestská časť týmto spôsobom ročne vytvára desiatky nových miest pre deti, pričom v tomto volebnom období stúpne po rekonštrukcii MŠ Barónka celková kapacita škôlok o 100 nových miest.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X