Rača zrekonštruuje a rozšíri kapacitu materskej školy Pri Šajbách

materská škola, deti
ilustračné: SITA

Mestská časť totiž získala ďalšiu dotáciu od ministerstva školstva vo výške 55-tisíc eur, ktorú použije na rekonštrukciu a rozšírenie kapacít materskej školy Pri Šajbách.

„O túto dotáciu sme požiadali kvôli nutnosti obnovy a vytvorenia nových miest pre deti v MŠ Pri Šajbách, ktorá zostala ako posledná v poradí bez rekonštrukcie. Veľmi sa teším, že naša žiadosť bola úspešná. Aj vďaka dotáciám pribudlo a v najbližších dvoch rokoch pribudne v našich škôlkach viac ako 180 nových miest,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Za posledné tri roky prešli kompletnou rekonštrukciou takmer všetky predškolské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Rača, pričom posledná, ešte len v auguste dokončená MŠ Gelnická dokonca zväčšila svoju kapacitu o dve triedy. Rača teda mohla už do tohto školského roku prijať o takmer 50 detí viac.

Ďalšou v poradí, ktorá sa začne rekonštruovať na jar 2016, je MŠ Barónka, kde na rozšírenie kapacít o dve triedy formou nadstavby získala Rača dotáciu 100-tisíc eur.

Ďalším významným krokom na ceste k vytváraniu nových miest v račianskych materských školách bolo schválenie odkúpenia chátrajúcej budovy bývalého sanatória na Novohorskej ulici, o ktorom rozhodli račianski poslanci na septembrovom zastupiteľstve. Na kúpu tejto budovy zo 70. rokov za účelom vybudovania celkom novej, v poradí ôsmej račianskej materskej školy, vyčlenila mestská časť sumu vo výške takmer 334-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk