Račania kritizujú tohtoročné vinobranie, starosta sa bráni, že nešlo o podporu cigánskych a kebabov

Dni Burčáku v Rači 2021
Foto: Bratislavadeň

Obyvatelia boli vraj hladní, no stánkov s alkoholom bolo viac než dosť.

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo račianske vinobranie, ktoré nieslo názov Dni burčáku. Organizátori sľubovali dva dni zábavy, chutného jedla a dobrého burčiaku. Chceli podporiť najmä miestnych vinárov a ich vinohrady.

Celá Rača bola dva dni ožratá

Na Facebookovej stránke Priatelia Rače/ Friends of Rača však pani Monika napísala úprimný názor. Podujatie navštívila taktiež, no ostala nahnevaná.

„Význam slov – komorné vinobranie – celá Rača bude dva dni ožratá, ale hladná, gratulujem, toto sa fakt podarilo,“ uviedla.

Dni Burčáku v Rači 2021
V amfiteátri bola málo stánkov s jedlom. Foto: Bratislavadeň

Monika rada podporí domácich vinárov, no nepáčilo sa jej, že na vinobraní bolo málo stánkov s jedlom. „Aby tu boli dokopy tri stánky s jedlom na to kvantum ľudí je dosť úbohé. Minulý rok to tiež bolo komorné a človek si mal z čoho vybrať bez toho,aby stál v rade pol hodinu…“ dodala na záver.

Dni Burčáku v Rači 2021
V amfiteátri bola málo stánkov s jedlom. Foto: Bratislavadeň

Pezinok nemal vinobranie

S názorom pani Moniky sa stotožnilo veľa ľudí. Pán Milan je toho názoru, že tento rok sa vinobranie nezvládlo. Uviedol, že domáci obyvatelia vedeli, kam majú za miestnymi vinármi do ich pivničiek ísť, no ľudia, ktorí tu nebývajú, nevedeli, kde ich nájsť. Boli vraj mimo trasy vinobrania. Chýbali mu aj kolotoče pre deti v amfiteátri, tie boli iba na Sklabinskej ulici.

Dni Burčáku v Rači 2021
Foto: Bratislavadeň

Na druhú stranu sa však našli aj spokojní návštevníci, ktorí si vinobranie a stánky pochvaľovali. Boli radi aj za komornejšie podujatie a poďakovali organizátorom. „Buďte radi, že bolo aspoň niečo na rozdiel od Pezinka,“ myslí si Lenka.

Niektorí žijú na inej planéte

K vinobraniu sa vyjadril aj starosta Rače Michal Drotován. „Podujatia sa konajú z jediného dôvodu – podpora račianskych vinárov a vinohradníkov. A nie podpora cigánskych alebo kebabov,“ obhajoval podujatie.

Zdôraznil, že program a stánky boli známe vopred a sú podobné ako minulý rok. „Kto očakával klasické vinobranie ako pred rokom 2020 a nečítal si program ani stánky a ani nepozná opatrenia regionálneho úradu, tak asi posledného 1,5 roka žije na inej planéte,“ uviedol starosta.

Páčilo sa vám tohtoročné podujatie Dni burčáku v Rači?

Táto anketa už bola ukončená
23%
46%
31%

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk