Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Závadská ulica Rača
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
19. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Rači diskutovali o zámene pozemkov na vybudovanie nového verejného parku

V piatok sa v Kultúrnom stredisku Žarnovická konalo verejné prerokovanie týkajúce sa zámeny pozemkov a výstavby nového verejného parku v novovznikajúcej lokalite Radničné námestie Rača. Svoj názor prišlo vyjadriť 180 obyvateľov Rače.

Po odznení 22 diskusných príspevkov prebehlo hlasovanie o avizovanej zámene pozemkov, ktorá ovplyvní, či v lokalite príde k výstavbe parku, alebo ďalšej 8-podlažnej budovy.

Nadpolovičná väčšina účastníkov (105) hlasovania – prevažne obyvatelia výstavbou najviac dotknutej Závadskej ulice – bola proti zámene pozemkov, akú navrhuje investor. Ten chce na svojom pozemku vybudovať namiesto 8-podlažnej budovy verejný park pre Račanov na vlastné náklady v hodnote 100-tisíc eur. Park aj s pozemkom chce následne odovzdať do správy obce. To však urobí len za podmienky, že ako zámenu za to získa od obce, respektíve hlavného mesta pozemky nachádzajúce sa pod už postavenými budovami, chodníkmi či parkovacími miestami a ktoré má v súčasnosti v dlhodobom nájme.

Nespokojní obyvatelia však žiadajú od developera, aby nový park vybudoval na svojich vlastných pozemkoch, na ktorých má od roku 2008 vydané a právoplatné stavebné povolenie na stavbu 8-podlažného polyfunkčného objektu, a to bez spomínanej zámeny pozemkov.

Rezidenti Závadskej ulice hlasovali za vopred pripravené uznesenie, v ktorom okrem odmietnutia zámeny pozemkov, poverili OZ Priatelia Rače osloviť prokuratúru na preskúmanie výstavby na Radničnom námestí, prešetrením Slovenskou stavebnou inšpekciou a zostavením päťčlennej komisie, ktorá bude činná v posudzovaní zámeny pozemkov.

Na verejnom prerokovaní vystúpili aj zástupcovia nezávisle prebiehajúcej petície, ktorí v mene signatárov naopak bojujú za vybudovanie parku namiesto ďalšej bytovky. Uviedli, že bezodkladnú zámenu pozemkov a výstavbu parku podporilo svojím podpisom na petičných hárkoch počas 10 dní viac ako 550 ľudí.

„Som rád, že sa konalo toto verejné prerokovanie. Vždy je dobré a prospešné vypočuť si všetky názory a pohľady na vec. Závery prerokovania budeme komunikovať s developerom. Vo veci navrhovanej zámeny v konečnom výsledku rozhodnú poslanci miestneho zastupiteľstva,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X