Račianske hody opäť prichádzajú s bohatým programom. Dajte si pozor aj na obmedzenú dopravu

Hody.jpg
Ilustračné: raca.sk

Tradičné Račianske hody sa opäť konajú v prvý májový víkend a prinášajú so sebou aj dopravné obmedzenia.

Tento rok prichádzajú Račianske hody o čosi skôr a to vďaka sprievodným podujatiam. Už vo štvrtok sa začne vyhodnotením 23. ročníka Račianskeho jahodového kvetu a v piatok autorskou vernisážou výstavy obrazov Aleny Polakovičovej s názvom „Pohľady na obľúbené miesta“. Hlavný program sa odohrá počas soboty 4. a nedele 5. mája v amfiteátri v Knižkovej doline, kde vystúpi okrem iných Dychová hudba Textilanka a Ander z Košíc, či Sima Martausová a v Obecnej záhrade, kde bude pripravená detská zóna – deti sa môžu tešiť na dobové historické hry či Pesničkohry s Mirom Jilom.

Ďalšie vystúpenia uvidíte aj na pódiu pred Družstevným domom Račan. Šikovné gazdinky sa mohli do konca apríla zapojiť do tradičnej súťaže o najlepší hodový koláč. Súťaží sa v dvoch kategóriách, ktorými sú zákusok a kysnutý koláč.

Počas víkendu bude vylúčená autobusová doprava

Dopravný podnik Bratislava informuje, že počas víkendu 4. a 5. mája bude vylúčená autobusová doprava na uliciach Alstrova a Detvianska v úseku Nám. A. Hlinku až Kubačova. Táto časť Rače linkou č. 56 nebude obsluhovaná.

Linky MHD budú premávať nasledovne:

  • Linka č. 52 spoje na Potočnú nebudú vykonávané.
  • Linka č. 56 smer Tbiliská, OC Rača: od zastávky „Cintorín Rača“ na Detvianskej ulici po trase vpravo na Rustaveliho ul., kde sa od zastávky „Závadská“, napojí na svoju trasu. Spoje na konečnú „OC Rača“.
    • smer Studená: od zastávky „Závadská“ po trase vľavo na Detviansku ul., kde sa od zastávky „Cintorín Rača“ napojí na svoju trasu.

Vypravené budú v termíne od 4. do 5. mája linky:

  • na linku N55 kĺbové vozidlo;
  • dve veľkokapacitné električky v čase od 13.00 do 22.00 hod.;
  • jednu veľkokapacitnú električku v čase od 16.00 do 00.00 hod., vykoná odchod z Rače na Hlavnú stanicu s príchodom na Hlavnú stanicu 10 minút pred odchodom nočných spojov z Hlavnej stanice o 23.30 hod., podľa pokynov dispečingu.

Dopravné obmedzenie môže trvať do 6. mája 2019 do 9.00 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk