Račianske hody rozprúdia zábavu v Rači, víkend prinesie ľudový program i stavanie mája

Račianske hody
Foto: Facebook/ Račianske hody

Na podujatie pozýva mestská časť nielen miestnych obyvateľov, ale aj iných Bratislavčanov.

Už v sobotu 30. apríla a nedeľu 1. mája Rača ožije tradičnými Račianskymi hodmi. V Amfiteátri v Knižkovej doline a na iných miestach si prídu na svoje deti i dospelí návštevníci.

Víkend prinesie tradície a ľudový program. Súčasťou hodov bude stavanie mája, ktorý naši predkovia vykonávali vždy, ako názov napovedá, na 1. máj.

Milovníci dobrého vína nesmú chýbať na ochutnávke račianskych vinárov v otvorenej pivnici pod Nemeckým kultúrnym domom i Vínnej uličke v Amfiteátri. Návštevníkov čakajú taktiež koncerty ľudových skupín a stánky s chutným jedlom.

Deti sa zabavia na kolotočoch a atrakciách, ktoré budú otvorené až do 22.00 hod. V sobotu je pre ne pripravená detská zóna, kde si od 10.30 hod. môžu zahrať starobylé historické hry, od 11.30 hod. im pripraví program Chodúliar Juraj a bubliny. Záver dňa zakončí Divadlo Endorfín s vystúpením Príbeh koníka Vraníka. V nedeľu je opäť pripravená detská zóna a deti uvidia napríklad výcvik Normanov.

Na hodoch bude k nahliadnutiu niekoľko stálych expozícií. Račiansky muzeálny spolok nájdete v Koloničovej kúrii na Námestí Andreja Hlinku a nevynechajte ani stálu expozíciu Račianskej izby na Alstrovej 249. Milovníci histórie sa potešia Vojensko-historickému múzeu ZVV na Detvianskej 12.

„Račianske hody sú oslavou výročia posvätenia kostola (1. máj) a sviatku jeho patrónov – apoštolov Filipa a Jakuba (3. máj), ktorým je tento kostol zasvätený. Dalo by sa povedať, že v Rači máme ´dvojité´ hody – slávime výročie posvätenia kostola a zároveň aj sviatok jeho patrónov“, uviedol račiansky farár Zdenko Sitka.

Račianske hody
Foto: Facebook

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk