Račianske vinobranie je tu opäť bez pandemických obmedzení, prinesie hudobný aj kultúrny program

Racianske vinobranie.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Počas celého vinobrania sa bude konať viacero sprievodných podujatí a výstav.

Od piatka do nedele 9. – 11. septembra sa po dvoch pandemických rokoch uskutoční v Bratislave Račianske vinobranie bez obmedzení. Informuje o tom referent komunikácie Rače Miroslav Vajs.

Vinobranie po príchode alegorického sprievodu do amfiteátra v Knižkovej doline oficiálne otvorí starosta Rače Michal Drotován v sobotu o 14.00 a úrodu viniča požehnajú farári. Následne členovia Račianskeho vinohradníckeho spolku vyhodnotia súťaže o najkrajší hroznový strapec a najlepší burčiak.

Pre veľkých aj malých

Celá slávnosť na počesť práce vinohradníkov sa začne už v piatok o 17.00 hudobným a kultúrnym programom na troch scénach. V sobotu sa začne program o 11.00 hod.

Pre deti sú pripravené divadelné predstavenia, hry a súťaže. Po oficiálnom otvorení Račianskeho vinobrania vystúpi folklórny súbor Ekonóm a Cimbal Brothers. Večer bude patriť ďalším hudobným vystúpeniam.

Od ruchu podujatia si bude možné oddýchnuť účasťou na Račianskom šachobraní či výletom historickým vlakom z depa v časti Rendez,“ priblížil Vajs.

Pestré vystúpenia

Nedeľný program bude opäť sprevádzaný zábavnými a hudobnými vystúpeniami. Bude sa konať tiež Slávnostná svätá omša s poďakovaním za tohtoročnú úrodu.

Počas celého vinobrania sa bude konať viacero sprievodných podujatí a výstav. Od degustácie račianskych vín až po prezentácie Račianskeho muzeálneho spolku či Slovenského zväzu záhradkárov.

Posilnená premávka

Nebude chýbať množstvo stánkov s lokálnym burčiakom, vínom, miestnymi kulinárskymi špecialitami a remeselnými výrobkami,“ doplnil Vajs.

Na Račianske vinobranie sa návštevníci najlepšie dostanú električkou 3, ktorej premávka bude posilnená. Vodičom odporúčajú využiť záchytné parkovisko P+R na Komisárkach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk