Rada seniorov je naším šepkárom, tvrdí Petržalka

seniori
Foto: ilustračné, SITA

Petržalka to so seniormi myslí úprimne, o čom svedčí aj nová forma spolupráce. Potvrdil to starosta Vladimír Bajan, ktorý spolu s Alžbetou Korbelovou podpísal Štatút Rady seniorov mestskej časti.

Ten upravuje jej postavenie, pôsobnosť, zloženie, ako aj základné činnosti. Medzi ne patrí napríklad to, že Rada seniorov bude dávať starostovi podnety na zvýšenie úrovne, ochrany a dodržiavania práv seniorov, tiež ma ambíciu spracúvať pre starostu návrhy a podnety na podporu zvýšenia úrovne životných podmienok, presadzovania a dodržiavania práv seniorov.

Zároveň deklaruje záujem aktívne spolupracovať a zúčastňovať sa na realizácii úloh vyplývajúcich z vládneho dokumentu Programu aktívneho starnutia na roky 2014 – 2020 prispôsobených na podmienky v Petržalke a Komunitného plánu sociálnych služieb mestskej časti na roky 2013 – 2017.

„Radu seniorov považujem za nášho šepkára, ktorému treba pozorne načúvať, pretože agenda seniorov je pomerne široká a musí reagovať tak na požiadavky starších ľudí, ako aj na demografické trendy,“ uviedol starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk