Radi pestujete kvety či inak skrášľujete svoje okolie? Petržalka vás podporí finančným príspevkom

kvety, záhrada
Foto: ilustračné, Gettyimages

Fyzické osoby môžu získať materiálnu výpomoc až do výšky 500 eur.

Keď sa prejdete po petržalských sídliskách, pred mnohými budovami a bytovkami sú upravené miesta s vysadenými skalkami, kvetmi, stromami či inými dekoráciami. Táto starostlivosť si nevyžaduje iba čas, ale aj určité financie.

Príspevok na nákup materiálu

Petržalka sa rozhodla podporiť vášnivých záhradkárov a aktívnych obyvateľov, ktorým záleží na skrášlení okolia. Spúšťa novú výzvu Skrášlime si okolie, v ktorej môžu požiadať obyvatelia do konca novembra o pomoc pri nákupe materiálu, náradia či sadeníc.

Musí však ísť o úpravu verejného priestranstva v správe mestskej časti. Fyzické osoby môžu získať finančný príspevok maximálne do výšky 500 eur.

Aspoň tri roky starostlivosti

Obyvatelia sa môžu starať o úpravu plochy vo vnútrobloku, pred škôlkami či inými budovami. Minimálna doba starostlivosti o priestor sú 3 roky bez nároku na ďalšie finančné príspevky od Petržalky, výnimku predstavujú platné grantové a dotatočné schémy mestskej časti.

Nová výzva nadväzuje na projekt Adopcia zelene, v ktorom môžu obyvatelia zažiadať mestskú časť o čiastočnú správu zelene alebo iného verejného priestranstva.

Čas do konca novembra

Nárok na finančný príspevok má fyzická osoba s trvalým pobytom v Petržalke, ktorá dovŕšila už 18 rokov. Ak pôjde o plochu v blízkosti bytoviek a rodinných domov, musí byť priložený súhlas väčšiny vlastníkov bytov alebo súhlas ich zástupcu.

Petržalka akceptuje žiadosti o príspevok do utorka 30. novembra. Môžete ju podať fyzicky do podateľne miestneho úradu alebo zaslať na email skraslime@petrzalka.sk. Samotnú žiadosť nájdete na tomto linku v sekcii Referát zelene.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom