Redutu rozozvučí duchovná hudba

KONCERT: Pod taktovkou Alexandra Rahbariho
Na koncerty pod taktovkou dirigenta iránskeho pôvodu Alexandra Rahbariho pozýva vo štvrtok a piatok Slovenská filharmónia. Alexander Rahbari spolupracuje s filharmóniou už mnoho koncertných sezón, jeho meno a umenie rezonuje nielen u členov umeleckých telies, ale tiež medzi návštevníkmi koncertov. Bratislava, 18. február 2015. Foto: SITA/Trizuljak/SF

Duchovnej hudbe je venovaný piatkový koncert v sídle Slovenskej filharmónie, v bratislavskej Redute. Na koncerte Slovenského filharmonického zboru, ktorý sa začne o 19:00 zaznejú diela viacerých skladateľov, od Maxa Regera, ale aj Mikuláša Schneidra-Trnavského.

Slovenskú vokálnu zborovú tvorbu bude na koncerte reprezentovať skladateľ i hudobný teoretik Egon Krák. Publikum si ďalej vypočuje viacero zborových diel od Alexandra Albrechta, ktorý sa do hudobných dejín Bratislavy 20. storočia zapísal vďaka pôsobeniu na postoch organistu Dómu sv. Martina, dirigenta Cirkevného hudobného spolku pri tomto chráme a riaditeľa Mestskej hudobnej školy. So Slovenským filharmonickým zborom budú účinkovať dvaja slovenskí interpreti – organista Stanislav Šurin a klavirista Tomáš Nemec.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk