Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
referendum, voľby
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
6. marca 2016 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Referendum v Karlovej Vsi nebolo úspešné, neprišlo dostatočne veľa voličov

K referendovým otázkam sa vyjadrilo takmer 43 percent oprávnených voličov, avšak na to, aby bolo referendum úspešne bola potrebná aspoň 50-percentná účasť. Karlova Ves v referende zisťovala, či ľudia súhlasia so zavedením rezidenčného parkovania a so zákazom prevádzkovania hazardných hier. Výsledky zatiaľ nie sú oficiálne, stane sa tak až v utorok popoludní po ich vyhlásení na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Podľa starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej 43 percent oprávnených voličov nie je málo. „Nestačí to však na to, aby sme referendum mohli vyhlásiť za úspešné,“ hovorí starostka. „Z výsledkov je zrejmé, že v otázke hazardu majú naši obyvatelia jasno. Iná situácia je v otázke zavedenia rezidenčného parkovania. Súhlasí s ním väčšina. Avšak počet ľudí, ktorí nie sú naklonení zmene v systéme parkovania, nie je zanedbateľný. Ich názor by nám nemal byť ľahostajný,“ dodáva starostka.

Referenda v Karlovej Vsi sa zúčastnilo 42,62 percent oprávnených voličov mestskej časti. So zavedením rezidenčného parkovanie, pri ktorom sa zníži počet vyhradených parkovacích miest v Karlovej Vsi, súhlasilo 55,72 percent zúčastnených voličov (7 238 voličov). Možnosť NIE pri otázke rezidenčného parkovania zakrúžkovalo 41,12 percent (5 342) voličov. So zákazom hazardu na území Karlovej Vsi súhlasilo 87,48 percent (11 365) zúčastnených voličov, možnosť NIE zakrúžkovalo 11,35 percent (1 475) voličov.

Z celkového počtu 31 136 voličov, ktorí boli zapísaní v zozname voličov, sa zúčastnilo na hlasovaní 13 269 voličov. Celkový počet odovzdaných hlasovacích lístkov bol 13 224, z neho bolo platných 12 991 a neplatných 233.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X