RegioJet bude prevádzkovať autobusovú linku z Bratislavy do Splitu dvakrát týždenne

Split pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Spoločnosť RegioJet, a. s., bude prevádzkovať letnú autobusovú linku z Bratislavy do chorvátskeho Splitu v tomto roku dvakrát týždenne. K doterajšiemu spoju s odjazdom v piatok večer tam a v sobotu späť pribudne po novom spojenie s odchodom z Bratislavy v utorok večer a zo Splitu naspäť v stredu. Ako súkromný dopravca informoval, žlté autobusy na uvedenej trase budú jazdiť od 25. mája do 6. septembra.

Z autobusovej stanice v Bratislave budú vychádzať večer o 21. hodine, plánovaný príchod do Splitu je na druhý deň ráno o 9.30 hod. Na spiatočnú cestu sa vydajú zo Splitu o 20.30 hod. s príjazdom do Bratislavy o 9. hodine.

Prepravca uviedol, že tento rok je záujem o sezónne autobusové spoje do Splitu a ďalších miest na chorvátskom pobreží Jadranského mora oveľa väčší ako vlani. Autobusy na trase zastavia aj v Zadare, Sukošane, Biograde, Pakoštane, Vodiciach, Šibeniku, Primoštene a Trogire. Na všetky spoje spoločnosť nasadí autobusy Irizar.

Rôzni klienti

„Letné autobusové spoje z Bratislavy do Chorvátska patria medzi naše najúspešnejšie linky. Predpokladáme, že v tomto roku na nej vypravíme minimálne o 50 % viac cestujúcich než v predchádzajúcom, keď sme linku spustili,“ uviedla obchodná riaditeľka autobusov RegioJet Marcela Hamříková. „Klienti sú rôzni – od jednotlivcov cez zákazníkov obchodných kancelárií až po cudzincov zo vzdialenejších krajín, ktorí cestujú po celej Európe,“ dodala.

RegioJet nastavil cestovný poriadok spojov tak, aby čo najviac zodpovedal potrebám slovenských dovolenkárov a cestovných kancelárií organizujúcich pobyty v chorvátskych strediskách. Je tak podľa dopravcu v súlade s termínmi, kedy sa v Chorvátsku menia dovolenkové turnusy, pričom pre odchody autobusov z Chorvátska na Slovensko až večer majú dovolenkári k dispozícii ešte celý deň na svoje aktivity.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk