RegioJet prichádza s novinkou. Plánuje spustiť autobusovú linku na trase Bratislava – Viedeň

autobus RegioJet
ilustračné: SITA

Okrem posilnenia spojov na pravidelnej linke Banská Bystrica – Nitra – Bratislava plánuje spoločnosť RegioJet prevádzkovať aj linku medzi dvomi hlavnými mestami. Každú hodinu by mal premávať autobus na linke Bratislava – Viedeň.

Súkromný dopravca RegioJet opäť získal platnú licenciu na autobusovú linku Banská Bystrica – Nitra – Bratislava a posilní na nej počet spojov od 12. júla.

„Drobná chyba v procedúre vydávania licencie bola v súlade s názorom prokurátora Banskobystrického kraja opravená a RegioJet má vydanú platnú licenciu podľa zákona,“ informoval majiteľ RegioJetu Radim Jančura. Zámerom spoločnosti je jazdiť autobusmi ráno z Nitry v 15-minútových intervaloch a popoludní z Bratislavy každých 30 minút.

Žlté autobusy RegioJet na trase z Banskej Bystrice cez Nitru do Bratislavy prepravujú denne vyše 1 700 cestujúcich a obsadené sú priemerne na takmer 75 %.

„Náš plán je čoskoro mať 50 cestujúcich priemerne v každom autobuse a docieliť tak 80-percentnú vyťaženosť našich spojov na trase Bratislava – Nitra – Banská Bystrica,“ dodal Jančura. Autobusy RegioJet premávajú na linke z Banskej Bystrice do Bratislavy a späť od 2. februára.

V súvislosti s prípravami na novú autobusovú linku do Viedne, ako aj s rozširovaním prevádzky na autobusovej linke medzi Banskou Bystricou a Bratislavou vyhlásil RegioJet nábor nových zamestnancov na vodičov aj členov palubného personálu. Aktuálne hľadá niekoľko desiatok nových zamestnancov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk