RegioJet z Bratislavy a Prahy do Košíc pridá nočné vlaky

regiojet, vlak
ilustračné: SITA

Nočné vlaky spoločnosti RegioJet budú jazdiť z Bratislavy a Prahy do Košíc od 14. júna vo štvrtok, v piatok a v nedeľu. Dopravca tak reaguje na narastajúci záujem cestujúcich na najvyťaženejších trasách pred a po víkende.

„Nočné spoje medzi Košicami a Prahou a tiež Košicami a Bratislavou rozšíria našu ponuku na týchto trasách, keďže dopyt po cestovaní našimi vlakmi neustále narastá,“ povedal Radim Jančura, majiteľ holdingu Student Agency, ktorého súčasťou je Regio Jet.

„Denný pár spojov EuroCity RegioJet z Prahy do Košíc a späť sa stal vôbec najviac využívaným vlakovým spojom na trase Praha – Ostravsko – Košice. Zároveň chceme cestujúcim ponúknuť úplne nový koncept nočného cestovania na železnici,“ dodal Jančura.

Nočný vlak na trati z Košíc do Bratislavy bude mať podľa plánu odchod o 23.23 hod. a príchod o 4.21 hod., v opačnom smere sa vydá na cestu o 23.28 hod. a do cieľa príde o 4.45 hod. Na trase z Košíc do Prahy bude vlak odchádzať o 21.23 hod. s príchodom o 6.18 hod., z českej metropoly odíde o 21.56 hod. a do centra východného Slovenska príde o 7.00 hod.

RegioJet prevádzkuje medzinárodné vlakové spojenie medzi Prahou a Košicami a späť dvoma pármi vlakov denne od 12. októbra minulého roka. Za prvé tri mesiace od platnosti nového cestovného poriadku 14. decembra 2014 spoločnosť na tejto trati prepravila takmer 108-tisíc cestujúcich.

Vnútroštátnu vlakovú linku Bratislava – Žilina – Košice zabezpečuje od polovice vlaňajšieho decembra a za prvé tri mesiace na nej previezla vyše 214-tisíc pasažierov. Na tejto trati v súčasnosti jazdia denne tri páry žltých vlakov každých šesť hodín. Od polovice decembra tohto roka by sa mal ich počet zvýšiť na šesť párov a frekvencia znížiť na tri hodiny.

RegioJet od marca 2012 zabezpečuje osobnú vlakovú dopravu aj na regionálnej trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk