RegioJet začal jazdiť autobusmi z Bratislavy do Viedne. Je lacnejší ako konkurencia

autobus RegioJet
ilustračné: SITA

Súkromný prepravca RegioJet začal v stredu prevádzkovať medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy cez letisko Schwechat do Viedne. Denne bude na trase zabezpečovať šestnásť spojov v každom smere. Ako spoločnosť v stredu informovala, autobusy budú z Bratislavy odchádzať v hodinových intervaloch od 4.30 do 19.30 hod., posledný spoj z letiska vo Schwechate bude odchádzať o 22. hodine.

Všetkým cestujúcim na letisko vo Schwechate prepravca garantuje preplatenie nákladov na letenky či dovolenku v prípade, že zo zavinenia dopravcu, napríklad pre poruchu autobusu, zmeškajú odlet svojho lietadla.

Záujem cestujúcich o novú linku predčil naše prvotné očakávania. Ihneď po spustení predaja sme zaznamenali predaj niekoľkých tisícok lístkov na novú trasu,“ uviedol majiteľ RegioJet Radim Jančura. „Pokiaľ bude záujem cestujúcich narastať, budeme uvažovať nad pridaním spojov,“ dodal.

RegioJet chce do Viedne jazdiť okrem akčnej ceny za bežné ceny zhruba o polovicu nižšie ako konkurenti. „Takáto cenová politika nám postačuje na to, aby bola linka v zisku,“ tvrdí Jančura s tým, že maximálna cena bude trvalá.

Spoločnosť Slovak Lines Express, a. s., dcéra Slovak Lines, a. s. Bratislava, spolu s rakúskym partnerom ÖBB-Postbus GmbH na autobusovej linke z Bratislavy do Viedne prevádzkujú denne 23 spojov v oboch smeroch. Generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský si myslí, že avizovaná maximálna cena RegioJet-u na trase do Viedne nie je primeraná a možno stačí na zisk v prípade vytlačenia konkurencie úplne na okraj a zhltnutia rozhodujúceho množstva zákazníkov.

Zdravá konkurencia zlepšuje kvalitu poskytovaných služieb, a určite bude aj nás motivovať k tomu, aby sme naše služby ešte zlepšili. Dôležité je však, či dopravcovia aj dlhodobo napĺňajú to, čo sľubujú a ich kvalita a cena je udržateľná,“ reagoval Sádovský. Slovak Lines o obmedzení spojov neuvažuje.

Ako hlavný hráč na trhu máme problém s legislatívou a nemôžeme jazdiť pod náklady, pričom vstupujúca konkurencia môže, čo nie je fér. Naše ceny však aj tak upravíme, aby odrážali konkurenčné ceny a naši zákazníci mali z toho osoh,“ zdôraznil Sádovský.

Prepravca Blaguss Slovakia, s. r. o., dcéra rakúskej spoločnosti Blaguss, na autobusovej trase z Bratislavy do Viedne zabezpečuje štrnásť spojov denne v každom smere. Generálny riaditeľ spoločnosti Richard Tarbuk uviedol, že nebudú jazdiť za akčné ani maximálne ceny avizované RegioJetom. „Nepokrylo by to náklady,“ tvrdí. „Na základe počtu prepravených pasažierov v roku 2015 sme sa rozhodli v budúcom roku zvýšiť počet spojov,“ dodal Tarbuk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk