Región uvidíte na jednom mieste, predstaví sa na veľtrhu ITF Slovakiatour

ITF Slovakiatour
BSK

Návštevníci veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour môžu oddnes spoznávať aj ponuku Bratislavského regiónu. Súčasťou expozície je tiež prezentácia Bratislavy.

„Bratislava Goes Classical, Region Goes Modern! je heslo, s ktorým prezentujeme spoločnú destináciu už druhý rok. Tento rok sme do bratislavskej Incheby priniesli aj budúcnosť, teda 3D virtuálnu realitu, vďaka ktorej návštevníci spoznajú centrum Bratislavy. Región predstaví svoje kulinárske špeciality. Zo Záhoria prišla medovina či zelovníky, Podunajsko prinesie Dobré jablká a Malokarpatská oblasť, už tradične, predstaví svoje vína,“ načrtol ponuku expozície pre najbližšie dni výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Na veľtrhu ITF Slovakiatour očakáva Bratislavský samosprávny kraj aj hojnú účasť zástupcov regiónu, teda starostov a primátorov, ktorí sami budú návštevníkom prezentovať svoju lokálnu ponuku. Samotné mesto Bratislava pripravilo ukážu tradičného podujatia, Korunovačných slávností, ktoré každoročne do mesta prilákajú množstvo turistov.

Skvelú atmosféru zabezpečí multikultúrna kapela Pressburger Klezmer Band, swingová kapelka Funny Felows, unikátne saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators, ale aj harfa, ktorá sa rozoznie pod rukami Michala Matejčíka.

„V množstve zahraničných ponúk, ktoré sú na veľtrhu, je prezentácia bratislavského kraja jedinečná, pretože prináša nekonečné množstvo ponúk pre každého. O našom kraji sa nedá povedať, že je len turistický, cyklistický alebo len pre milovníkov histórie. Bratislavský región je miestom pre každého,“ uzavrel Valerián Potičný, riaditeľ Úradu Bratislavského samosprávneho kraja.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk