Regionálne úrady kontrolovali vodu na prírodných kúpaliskách, tu sa môžete bez obáv okúpať

Jazero kacka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Regionálne úrady verejného zdravotníctva si opäť posvieti na prírodné i umelé kúpaliská, takéto sú výsledky v rámci Bratislavského kraja. 

Regionálne úrady verejného zdravotníctva počas letnej sezóny pravidelne kontrolujú stav vody v prírodných a umelých kúpaliskách. Hygienici a kontrolóri sa zameriavajú na stav bazénov, čistotu areálov, dodržiavanie prevádzkového poriadku a ďalšie skutočnosti, ktoré môžu mať vplyv na zdravie rekreantov a kvalitu rekreácie.

„V prípade zistenia nedostatkov na prírodných a umelých kúpaliskách RÚVZ ukladali opatrenia na ich odstránenie,“ informuje Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Ako dodáva úrad, pokračovalo sa aj v monitorovaní kvality vody na kúpanie sa na prírodných vodných plochách, ktoré majú neorganizovanú rekreáciu a sú bez prevádzkovateľa. „Vzhľadom k nestabilnému a často chladnému počasiu bola návštevnosť v 29. týždni nízka,“ dopĺňa ÚVZ SR.

V 29. týždni je na základe odberov vzoriek vyhovujúca kvalita vody na kúpanie na 14 prírodných kúpaliskách a nasledujúcich prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. V rámci Bratislavského kraja sa bez obáv môžete okúpať na prírodných kúpaliskách s organizovaniu rekreáciou: Zlaté piesky, Kuchajda, Slnečné jazerá a na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou: Vajnorské jazero, Čunovo, Rusovce – Candell, Veľký Draždiak, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Nové Košariská, Ivanka pri Dunaji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk