Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jazero kacka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
25. júla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, ÚVZ SR Diskusia()

Regionálne úrady kontrolovali vodu na prírodných kúpaliskách, tu sa môžete bez obáv okúpať

Regionálne úrady verejného zdravotníctva si opäť posvieti na prírodné i umelé kúpaliská, takéto sú výsledky v rámci Bratislavského kraja. 

Regionálne úrady verejného zdravotníctva počas letnej sezóny pravidelne kontrolujú stav vody v prírodných a umelých kúpaliskách. Hygienici a kontrolóri sa zameriavajú na stav bazénov, čistotu areálov, dodržiavanie prevádzkového poriadku a ďalšie skutočnosti, ktoré môžu mať vplyv na zdravie rekreantov a kvalitu rekreácie.

„V prípade zistenia nedostatkov na prírodných a umelých kúpaliskách RÚVZ ukladali opatrenia na ich odstránenie,“ informuje Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Ako dodáva úrad, pokračovalo sa aj v monitorovaní kvality vody na kúpanie sa na prírodných vodných plochách, ktoré majú neorganizovanú rekreáciu a sú bez prevádzkovateľa. „Vzhľadom k nestabilnému a často chladnému počasiu bola návštevnosť v 29. týždni nízka,“ dopĺňa ÚVZ SR.

V 29. týždni je na základe odberov vzoriek vyhovujúca kvalita vody na kúpanie na 14 prírodných kúpaliskách a nasledujúcich prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. V rámci Bratislavského kraja sa bez obáv môžete okúpať na prírodných kúpaliskách s organizovaniu rekreáciou: Zlaté piesky, Kuchajda, Slnečné jazerá a na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou: Vajnorské jazero, Čunovo, Rusovce – Candell, Veľký Draždiak, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Nové Košariská, Ivanka pri Dunaji.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X