Reklamné trojnožky doteraz z mesta nezmizli. Čo je za tým?

reklamná trojnožka
ilustračné: SITA

Povolenie na užívanie reklamných či informačných zariadení na cestách I. a II. triedy – trojnožiek – mesto zrušilo. V hlavnom meste sa ich nachádza presne 428 a doteraz neboli odstránené.

Voči spoločnosti Pre Sent, ktorá je majiteľom trojnožiek, bratislavská samospráva preto začala správne konanie o odstránenie týchto nelegálne umiestnených trojnožiek.

Mesto povolenia na užívanie reklamných trojnožiek zrušilo po tom, čo pri ich kontrole zistili viaceré porušenia. Reklamné zariadenia neboli umiestnené tak, aby vyhovovali bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Platnosť povolení uplynula spoločnosti Pre Sent už 4. júna. Doteraz ale reklamné pútače neboli odstránené a Pre Sent inštaluje nové reklamné zariadenia. Od 5. júna je ich umiestňovanie na pozemkoch mesta nelegálne.

Výzvu na odstránenie nelegálnych nosičov poslalo hlavné mesto spoločnosti Pre Sent so sedemdňovou lehotou na naplnenie. Reklamné trojnožky však stále nezmizli. Mesto preto spoločnosti poslalo upovedomenie o začatí správneho konania vo veci odstránenia nepovolených reklamných a informačných nosičov. Pre Sent má sedemdňový termín na vyjadrenie sa k danej veci.

Ďalším krokom bude vydanie rozhodnutia o odstránení zariadení. Ak do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia zariadenia neodstránia, urobí tak mesto na náklady spoločnosti Pre Sent.

Spoločnosť Pre Sent považuje tieto kroky mesta za nepodložené reálnymi dôvodmi, navyše nemajú oporu v platných právnych predpisoch Slovenskej republiky. Faktom ale zostáva, že niektoré z trojnožiek sú pre bezpečnosť vodičov i chodcov nebezpečné.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk