Rekonštrukcia Dúbravskej cesty na bratislavskej Patrónke stála viac ako 200-tisíc eur

Dubravska cesta.jpg
Foto: JTRE

Cesta spája biznis zónu Westend a mestskú časť Dúbravka. Súčasťou opravy je aj nová cyklotrasa a chodník.

Na vlastné náklady ju opravila a sprejazdnila v spolupráci s hlavným mestom spoločnosť J&T Real Estate, ktorá je developerom biznis zóny Westend. Súčasťou opravy viac ako 330-metrového úseku cesty bolo aj vybudovanie cyklotrasy a chodníka.

Dúbravská cesta bola mnoho rokov v zlom technickom stave. „Vďaka sfunkčneniu tejto jednosmernej cesty získali Dúbravčania novú rýchlejšiu možnosť, ako sa dopraviť z práce domov,“ uviedol výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán. Otvorenie cesty by malo odľahčiť aj zaťaženia križovatky Polianky – Harmincova o 7 percent.

Súčasťou výstavby komplexu Westend boli už aj v minulosti viaceré opravy ciest a verejných priestorov. Najväčšou bola rekonštrukcia križovatky pri Slovenskej akadémii vied vo výške 700-tisíc eur a taktiež obnova dvoch podchodov pri vstupe do biznis zóny.

Biznis zónu Westend tvoria tri objekty – Square, Gate a Court. Aktuálne finišujú stavebné práce na Westend Plazza, kde okrem kancelárií pribudne aj kongresové centrum s tromi sálami pre rôzne podujatia. Štvorpodlažná podzemná garáž poskytne 1 102 parkovacích miest. Vstupy budú z Lamačskej a Dúbravskej cesty. Termín otvorenia je naplánovaný na jún 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk