Rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály pokračuje i napriek zdržaniu

Karloveska ulica maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Všetky práce na električkovej trati plánuje mesto ukončiť do konca roku 2019.

Rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály pokračuje i napriek zdržaniu. Omeškanie vzniklo po odkopaní celého koľajového spodku radiály, kde našli nové inžinierske siete, ktorých správcovia neboli známi. Do konca letných prázdnin zhotoviteľ stavby odstránil staré trolejové vedenie, koľajový zvršok aj koľajový spodok, preložil inžinierske siete a spevnil podložie. Agentúru SITA o tom informoval bratislavský magistrát.

Práce začali taktiež na novom koľajovom spodku a na niektorých úsekoch začali aj s betónovaním novej pevnej jazdnej dráhy. Na ďalších miestach sú armovacie práce a príprava podkladu. Urobené bolo nové odvodnenie električkovej trate a preložili sa napájacie káble pre trakčné vedenie z meniarne Rovnice. Boli taktiež zrepasované stĺpy trakčného vedenia, vybudované sú aj základové konštrukcie výťahových šácht a schodísk na zastávke Karlova Ves.

Momentálne sa uskutočňuje diagnostika podchodu Borská. Na úseku obratisko – Harmincova, čo je druhá fáza rekonštrukcie, sa už odťažil starý koľajový zvršok a spodok. Aktuálne zameriavame jestvujúce inžinierske siete a začína sa s prácami na novej kanalizácii. Súbežne sa uskutočňuje proces výberu a prípravy všetkých prvkov mestského mobiliára, ktorý bude osadený na zastávkach električiek, ale aj v okolí stavby,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Obnova električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke sa začala 22. júna tohto roku. Prvá etapa sa mala skončiť 27. septembra, keď mali otvoriť úsek od Molecovej po obratisko v Karlovej Vsi. Z dôvodu zmeny harmonogramu prác chce mesto ukončiť prvú etapu rekonštrukcie maximálne do konca októbra. Koniec druhej etapy, v ktorej opravia úsek od obratiska po zastávku Damborského v Dúbravke, ukončia koncom decembra 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk