Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne si vyžiadala investíciu viac ako 13 mil. eur

Jurkovicova teplaren bratislava 1.jpg
Foto: archívne, bratislava.sk

Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v auguste, v týchto dňoch sa otvára pre verejnosť.

Spoločnosť Penta Real Estate dokončila rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky – Jurkovičovej Teplárne, ktorá je súčasťou projektu SKY PARK by Zaha Hadid.

Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky si vyžiadala investíciu viac ako 13 miliónov eur.

Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v auguste a v týchto dňoch už jej priestory vítajú prvých nájomcov a návštevníkov,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

Roky chátrala

Jurkovičova Tepláreň bola čiastočne zasiahnutá počas bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 a roky po ukončení svojej prevádzky chátrala. Investor začal s jej rekonštrukciou v lete 2018, teraz otvára jej brány pre verejnosť a klientov flexibilných kancelárií.

Architektonické riešenie využilo voľný vnútorný priestor v hale kotolne a v turbínovej hale pre výstavbu nových konštrukcií a vytvorilo tak nové plochy a podlažia,“ uviedol developer.

Okrem flexibilných kancelárií sa v teplárni nachádza aj multifunkčná sála, kaviareň, galéria moderného umenia či reštaurácia, prístupné pre verejnosť. V priestoroch teplárne sa nachádza 3 900 metrov štvorcových flexibilných plôch, s celkovou kapacitou približne 450 miest.

Tri sú už dokončené

Prvé tri rezidenčné veže projektu SKY PARK by Zaha Hadid sú kompletne dokončené, na trh priniesli dokopy 792 bytov. S výstavbou štvrtej rezidenčnej veže začal developer v marci tohto roka.

Začiatkom roka bola dokončená a skolaudovaná aj kancelárska budova SKY PARK Offices. Súčasťou projektu je aj druhá kancelárska budova SKY PARK Tower.

Budova je súčasťou druhej etapy projektu a jej výstavba by sa mala začať v priebehu tohto roka. V rámci projektu vznikol aj nový mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových, prístupný pre verejnosť. Penta Real Estate celkovo investuje do projektu SKY PARK viac ako 420 miliónov eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk