Rekonštrukcia kaštieľa v Rusovciach začne úpravou parku, stáť by to malo viac ako 900-tisíc

VIZUALIZÁCIA: Projekt obnovy NKP v Rusovciach
Foto: SITA/Združženie NKP Rusovce

Zámer pokračovať v jeho obnove schválil kabinet v auguste 2012.

Kaštieľ v Rusovciach s parkom je národnou kultúrnou pamiatkou evidovanou v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR. Je v správe Úradu vlády SR. Krajský pamiatkový úrad v Bratislave už roky upozorňuje na to, že súčasný stav kaštieľa je z pamiatkového hľadiska narušený a z hľadiska stavebno-technického havarijný.

Rekonštrukcia kaštieľa v Rusovciach začne úpravou jeho parku. Úrad vlády Slovenskej republiky vyhlásil verejné obstarávanie „Arboristika parku a areálu kaštieľa Rusovce“. Predpokladané náklady na úpravy stromov v parku sú viac ako 908-tisíc eur. Týmto verejným obstarávaním prakticky začína proces celkovej rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky Rusovce.

Arboristické práce majú zabezpečiť hlavne prevádzkovú bezpečnosť stromov, ich funkčnosť a dobrý zdravotný stav. Podrobný rozsah prác je daný projektovou dokumentáciou, ktorá je súčasťou súťažných podkladov. Predpokladané trvanie prác v parku stanovili na 12 mesiacov. Úrad vlády momentálne pripravuje aj podklady pre verejné obstarávanie rozsiahlej stavebnej rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk