Rekonštrukcia Konventnej ulice pokračuje, práce by mali byť hotové do leta

Konventna ulica stare mesto rekonstrukcia.jpg
Foto: archíve, Staré Mesto - Martin Gajdoš

Ide o prvú časť projektu Starého Mesta – revitalizácia rozsiahlej zóny Panenská a okolie.

Staré Mesto pokračuje v rekonštrukcii Konventnej ulice. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, práce by mali byť ukončené do leta. S komplexnou rekonštrukciou ulice začali v máji minulého roka.

Ide o prvú časť veľkého projektu Starého Mesta – revitalizácia rozsiahlej zóny Panenská a okolie. K rekonštrukčným prácam sa pripojila aj Bratislavská vodárenská spoločnosť. „Tá využila rekonštrukciu na výmenu a modernizáciu vodárenskej aj kanalizačnej infraštruktúry pod povrchom ulice,“ konštatuje samospráva.

Práce na Konventnej začali minulé leto výrazne meškať. „Dôvodom bola najmä nepresná dokumentácia vodárenskej a kanalizačnej štruktúry, ktorá zásadne zmenila postupové a materiálne potreby,“ vysvetľuje mestská časť. Na ulici by mala čoskoro pribudnúť nová žulová dlažba, zelené plochy a mobiliár.

Rekonštrukciu realizujú v súlade s Manuálom tvorby verejných priestorov pre oblasť Panenskej a okolie, ktorý je výsledkom odbornej diskusie a participácie s obyvateľmi lokality a aktérmi v území. Autorom projektu na revitalizáciu zóny Panenská a okolie je architekt Ľudovít Urban z ateliéru Urban.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk