Rekonštrukcia pochodu na Trnavskom mýte sa blíži k poslednej fáze

Rekonstrukcia trnavske myto fb.jpg

Hlavné mesto v spolupráci s developerskou spoločnosťou Immocap Group, a. s., pokračuje v rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte podľa plánu. V najbližších dňoch sa vydaním rozhodnutia Stavebného úradu sprístupnia verejnosti doteraz uzavreté časti podchodu a, naopak, tie doteraz otvorené, sa pre potreby rekonštrukcie dočasne uzatvoria. Ide o poslednú fázu rekonštrukcie a Bratislavčania sa čo nevidieť dočkajú moderného, bezpečného a bezbariérového podchodu.

Už 8. apríla bude môcť verejnosť využívať vstupy do pochodov, ktoré boli z dôvodu rekonštrukcie a bezpečnosti uzavreté. Ide o Nástupište č. 1, Nástupište č. 2 a vstup do podchodu č. 1 zo strany Novej tržnice. Týmto sa podľa plánov končí dôležitá časť revitalizácie podchodu.

„Sme radi, že revitalizačné práce pokračujú v súlade s harmonogramom a môžeme pristúpiť k ďalšej fáze obnovy podchodu na Trnavskom mýte. Bratislavčania budú mať čoskoro moderný, bezpečný a bezbariérový podchod na úrovni európskych metropol,“ povedal Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Group, a. s.

Nové obmedzenia

Práce v podchode si tak budú vyžadovať nové dočasné obmedzenia, o ktorých bude verejnosť informovaná z prehľadnej infografiky umiestnenej v rámci Trnavského mýta. Deň po sprístupnení nových častí podchodu, čiže 9. apríla, sa dočasne uzatvára Nástupište č. 3, vstup do podchodu č. 2 (Istropolis), vstup č. 3 (Vajnorská) a vstup č. 4 (Central).

Aj v tejto fáze obmedzení je cieľom zabezpečiť najväčšiu možnú mieru bezpečnosti. Preto boli vybrané alternatívne trasy, na ktorých sa zhodli odborníci z dopravy, Dopravného podniku Bratislavy, Mestskej polície a Krajského dopravného inšpektorátu. Trasy boli zároveň odsúhlasené Operatívnou komisiou pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení magistrátu. Hlavné mesto spolu s investorom Immocap Group, a. s., opätovne prosia občanov, aby s ohľadom na svoju vlastnú bezpečnosť využívali alternatívne trasy.

Trnavske myto.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk