Rekonštrukcia Púpavovej ulice pokračuje, obyvatelia sa konečne tešia z novej cesty a chodníka

Karlova Ves púpavová ulica
Foto: Karlova Ves

Mestská časť plánuje tiež výstavbu chodníka medzi Mokrohájskou a OC Galéria Lamač.

Karlova Ves ukončila prvú etapu rekonštrukcie Púpavovej ulice. Ako informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes, obyvatelia Púpavovej sa dočkali novej cesty, chodníka, bezbariérových priechodov a nových kontajnerových stojísk.

Počas septembra zrealizoval dodávateľ prác druhú časť rekonštrukcie prvej etapy. Vymenil kanalizačné vpusty za nové, opravil chýbajúce obrubníky a vybudoval podesty. Následne vykonal asfaltérske práce na chodníku a vozovke,“ doplnila vedúca oddelenia dopravy a životného prostredia Jana Španková.

Skrátenie prístupu

Karlova Ves informovala aj o plánovanej výstavbe chodníka medzi Mokrohájskou cestou a obchodným centrom (OC) Galéria Lamač. „Projekt výstavby je pripravený a čaká na získanie stavebného povolenia,“ konštatuje samospráva na sociálnej sieti.

Trasa nového chodníka podstatne skráti peší prístup k obchodom po bezpečnom povrchu a zároveň sprístupní vstup do prírody a okolitých lesov s napojením na tunel popod železnicu. Chodník vybuduje Karlova Ves v území, ktoré sa začína koncovou časťou Mokrohájskej cesty pri bytových domoch, popri plavárni a medzi záhradami až po hlukovú stenu.

Tá oddeľuje objekty OC Galéria Lamač. V súčasnosti tadiaľ vedie len provizórny chodník medzi plavárňou a detským ihriskom, ktorý je na viacerých úsekoch len vychodenou plochou v teréne.

Nový chodník

Návrh nového chodníka je stavebne rozdelený na dve samostatné vetvy. Prvá je charakterizovaná ako novostavba, s vybudovaním nového chodníka s inštaláciou verejného osvetlenia.

Povrch nového chodníka s dĺžkou 111 metrov bude vydláždený krytom z betónovej dlažby. Druhá vetva bude mať 74 metrov. V tejto časti je v súčasnosti cestička spevnená zavalcovanou vrstvou drveného kameniva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk