Do rekonštrukcie hradných objektov investujú takmer 14 miliónov eur bez DPH

Bratislavský hrad
ilustračné: SITA

Kancelária Národnej rady SR obstaráva stavebné práce na Bratislavskom hrade. Cena je takmer 14 miliónov eur bez DPH. Ako sa uvádza v oznámení verejného obstarávania zverejnenom vo vestníku verejného obstarávania, rekonštrukciou by si mali prejsť budovy, terasy i brány.

Rekonštruovať sa má budova na Severných hradbách, ostatné plochy severnej terasy, budova pri Mikulášskej bráne, Žigmundova brána, Spodná východná terasa, Bastión Leopoldovej brány, fasáda budovy na Západnej terase a obnovou má prejsť aj Leopoldovo nádvorie.

Stavebné práce budú zahŕňať búracie práce, demontáže, výkopy, zakladanie, nosné konštrukcie, zvislý a vodorovný nosný systém, domurovky, priečky, obnovu historických murív – práce vykonávané pod kontrolou štátneho pamiatkového dohľadu, strešný plášť, povrchové úpravy fasád, povrchové úpravy stien a stropov, výplne otvorov hydroizolácie, tepelné izolácie, podlahy, úpravy súvisiacich exteriérových plôch, kamenné prvky, zámočnícke prvky, klampiarske prvky, umeleckoremeselné a reštaurátorské práce a ďalšie stavebné práce.

Okrem toho budú realizované stavebné práce súvisiace s prípojkami a prípadnými prekládkami. Týka sa to napríklad prípojok na areálovú kanalizáciu, prípojku vody, areálové osvetlenie či areálové telekomunikačné rozvody a kábelovod.

„Taktiež budú vykonávané stavebné práce v súvislosti s technickými zariadeniami budov a v súvislosti s technologickými/prevádzkovými súbormi,“ píše sa v oznámení. Ide o vzduchotechniku, ústredné vykurovanie, kanalizáciu, rozvody, výťahy, poplachové a bezpečnostné systémy či požiarnu signalizáciu.

Práce sa budú vykonávať v areáli Národnej kultúrnej pamiatky Bratislavský hrad. Zákazka má trvať dva roky a nebude rozdelená na časti. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena. Rozhodne sa o tom v elektronickej aukcii. Ponuky môžu uchádzači predkladať do 30. apríla a platná musí byť do konca tohto roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk