Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavský hrad
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
21. marca 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Do rekonštrukcie hradných objektov investujú takmer 14 miliónov eur bez DPH

Kancelária Národnej rady SR obstaráva stavebné práce na Bratislavskom hrade. Cena je takmer 14 miliónov eur bez DPH. Ako sa uvádza v oznámení verejného obstarávania zverejnenom vo vestníku verejného obstarávania, rekonštrukciou by si mali prejsť budovy, terasy i brány.

Rekonštruovať sa má budova na Severných hradbách, ostatné plochy severnej terasy, budova pri Mikulášskej bráne, Žigmundova brána, Spodná východná terasa, Bastión Leopoldovej brány, fasáda budovy na Západnej terase a obnovou má prejsť aj Leopoldovo nádvorie.

Stavebné práce budú zahŕňať búracie práce, demontáže, výkopy, zakladanie, nosné konštrukcie, zvislý a vodorovný nosný systém, domurovky, priečky, obnovu historických murív – práce vykonávané pod kontrolou štátneho pamiatkového dohľadu, strešný plášť, povrchové úpravy fasád, povrchové úpravy stien a stropov, výplne otvorov hydroizolácie, tepelné izolácie, podlahy, úpravy súvisiacich exteriérových plôch, kamenné prvky, zámočnícke prvky, klampiarske prvky, umeleckoremeselné a reštaurátorské práce a ďalšie stavebné práce.

Okrem toho budú realizované stavebné práce súvisiace s prípojkami a prípadnými prekládkami. Týka sa to napríklad prípojok na areálovú kanalizáciu, prípojku vody, areálové osvetlenie či areálové telekomunikačné rozvody a kábelovod.

„Taktiež budú vykonávané stavebné práce v súvislosti s technickými zariadeniami budov a v súvislosti s technologickými/prevádzkovými súbormi,“ píše sa v oznámení. Ide o vzduchotechniku, ústredné vykurovanie, kanalizáciu, rozvody, výťahy, poplachové a bezpečnostné systémy či požiarnu signalizáciu.

Práce sa budú vykonávať v areáli Národnej kultúrnej pamiatky Bratislavský hrad. Zákazka má trvať dva roky a nebude rozdelená na časti. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena. Rozhodne sa o tom v elektronickej aukcii. Ponuky môžu uchádzači predkladať do 30. apríla a platná musí byť do konca tohto roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X