Reportérka Kövešová odhalila pedofila z Bratislavského kraja, čelí ďalšej žalobe za sexuálne zneužívanie

Kristina Kovešová
Foto: Facebook/ Kristína Kövešová - koláž Bratislavadeň

Muž bol odsúdený na 3 roky za sexuálne zneužívanie. Lákajú ho maloleté dievčatá.

Bratislavská reportérka Kristína Kövešová oboznamuje verejnosť so šokujúcimi prípadmi, ktoré dopomohli usvedčiť už mnoho podvodníkov, zlodejov či pedofilov.

Venuje sa taktiež záchrane týraných a opustených zvierat. Je známa tým, že si na spracovanie vyberá pomerne netradičné a niekedy aj nebezpečné reportáže.

Hľadal si 11-ročnú priateľku

Kövešová pred pár rokmi odhalila na sociálnej sieti pedofila. Vystupovala po menom Mia a do profilu uviedla, že mala 11 rokov. Čoskoro sa jej ozval Peter z Pezinka.

Písali si niekoľko týždňov. Peter dával Kövešovej alias Mii sexuálne návrhy. Pýtal sa jej, či sa niekedy už bozkávala s jazykom a navrhol jej osobné stretnutie.

Kristina Kovešová
Úryvok z konverzácie. Foto: Facebook/ Kristína Kövešová

Nakoniec sa stretli v parku. Petra nečakala na mieste maloletá, ale dospelá žena s kameramanom. Reportérke sa s ním podarilo urobiť krátky rozhovor.

Kristina Kovešová
Kristina Kovešová a Peter z Pezinka. Foto: Facebook/ Kristína Kövešová

Kövešová sa pýtala muža, prečo dával maloletej seuxálne návrhy. Peter sa odmlčal a hľadal správne slová. „To je dobrá otázka, neviem. Chcel som mať niekoho, kto je úprimný a otvorený,“ priznal. Chýbala mu vraj blízkosť.

Argumentoval tým, že mal známosti so staršími ženami, no tie zaujímalo iba to, koľko zarába a akým autom sa vozí. Podľa jeho slov nemal s Miou zlý úmysel. Na konci sa Kövešovej dokonca poďakoval. „Som vďačný, že ste prišli, je to pre mňa upozornením,“ uviedol Peter.

Odsúdený na niekoľko rokov väzenia

Reportérka upozornila na muža políciu. Našla aj reálnu maloletú obeť Petra. Počas domovej prehliadky u neho našli množstvo detskej pornografie a komunikácie s maloletými deťmi.

V apríli 2019 Okresný súd Pezinok odsúdil Petra na trest odňatia slobody v dĺžke 3 rokov. Predpokladané ukončenie trestu malo byť 6. októbra tohto roka.

Kristina Kovešová
V strede je obvinený Peter z Pezinka. Foto: Facebook/ Kristína Kövešová

Kövešová na svojom Facebooku upozornila, že Peter čelí ďalšej obžalobe z Policajného zboru v Žiline. Dôvodom má byť sexuálne zneužívanie v novom prípade.

Hovorkyňa žilinského policajného zboru reportérku informovala, že vyšetrovateľ predložil spisový materiál prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk