Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Retest bratislava.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
12. októbra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Resocializačné stredisko RETEST pomáha už 20 rokov

V týchto dňoch oslavuje resocializačné stredisko RETEST 20. výročie svojho založenia. Zariadenie hlavného mesta je ojedinelým svojho druhu. Ide o malé zariadenie so špecifickou klientelou pre drogovo a inak závislých občanov nad 18 rokov. V priebehu dvadsiatich rokov sa využitím služieb resocializačného zariadenia RETEST sa pokúsilo o nový začiatok takmer štyristo klientov.

„Program trvá 18 – 24 mesiacov a je rozvrhnutý do šiestich fáz. Od druhej fázy sa klienti zapájajú do pracovného procesu v zamestnaní na trvalý pracovný pomer a zároveň pokračujú v resocializačnom programe. Ľudia úspešne integrovaní do bežného života spoločnosti sú dôkazom toho, že tento model starostlivosti sa pri hodnotení histórie činnosti zariadenia RETEST ukazuje ako efektívny a zmysluplný,“ informoval riaditeľ zariadenia RETEST Kamil Bartoň.

Zariadenie RETEST sa snaží kopírovať rodinný model fungovania resocializačnej komunity a je určené plnoletým osobám bez rozdielu pohlaví s kapacitou 13 miest. Základná filozofia jeho programu vychádza už od jeho založenia z presvedčenia, že ľudia so závislosťou sa musia učiť novým zručnostiam potrebným pre dlhodobú abstinenciu v prostredí, v ktorom budú reálne fungovať aj po ukončení resocializačného programu a konfrontovať sa s týmto prostredím.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X