Reštauráciu na Gondovej zachvátil požiar, škodu vyčíslili na 150-tisíc eur

Poziar restauracie na Gondovej

V čase príjazdu hasičov sa objekt zložený z lodných kontajnerov nachádzal v tretej fáze horenia.

V stredu 4. októbra bol krátko pred 02:30 ohlásený požiar reštaurácie na Gondovej ulici v Bratislave. Ako informuje Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) – Bratislavský kraj na sociálnej sieti, v čase príjazdu hasičov sa objekt zložený z lodných kontajnerov nachádzal v tretej fáze horenia. „Zasahujúci hasiči požiar lokalizovali prostredníctvom štyroch prúdov vody,“ uviedol HaZZ s tým, že hasiči zároveň rozoberali drevenú terasu a monitorovali požiarom zasiahnutý priestor.

Na miesto privolali zisťovateľa príčin požiarov, príčinu vyšetrujú. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 150-tisíc eur, nikto sa nezranil. Pri udalosti zasahovalo 19 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy s piatimi kusmi hasičskej techniky.

Ako doplnila bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, požiar v podniku na nábreží Dunaja spôsobil doposiaľ neznámy páchateľ. Oheň zničil interiér aj exteriér prevádzky a celkovú škodu doposiaľ vyčíslili na viac ako 167-tisíc eur. Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk