Revitalizácia Karpatského námestia v Rači speje do finále

Rača, námestie
raca.sk

Práve prebiehajúca revitalizácia najsevernejšieho račianskeho námestia sa pomaly blíži do záverečnej fázy. Nové Karpatské námestie prinesie nielen jeho obyvateľom nové oddychové miesta, športovisko aj viac prírody.

„Verím, že vynovený komplex námestia vyláka ľudí a deti von z panelákov,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

V najbližších týždňoch sa budú vykonávať najmä sadbové práce, začne sa s výsadbou vzrastlých drevín, urobia sa sadové úpravy, vysadia sa okrasné dreviny, osadia lavičky a smetné koše a pri sedeniach bude vysadený vinič. Zároveň bude v parku položený nový trávnik a zrealizuje sa výsadba 40 kusov mladých vzrastlých stromčekov, ktoré nahradia 20 kusov vyrúbaných poškodených borovíc v prehustenej výsadbe.

V súčasnosti sa dokončuje multifunkčné ihrisko, osadia sa mantinely a položí sa umelý trávnatý povrch. Pre deti bude obnovené existujúce detské ihrisko s novou bezpečnostnou dopadovou plochou.

„Dlažbu nových chodníkov sme zvolili rustikálnu, taká sa najviac používa v prírodných parkoch a možno ju nájsť v prírodných parkoch v Holandsku, Belgicku, konkrétne aj vo švajčiarskom Berne,“ povedal šéf oddelenia správy majetku a investícii v Rači Štefan Borovský.

Na realizáciu Karpatského námestia získala Rača finančné prostriedky z úspešného európskeho projektu ISRMO. Cena revitalizácie nepresiahne sumu 240-tisíc eur a termín ukončenia všetkých prác a odovzdanie do užívania sa predpokladá na koniec mája 2015.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk