Revitalizácia Medickej záhrady pokračuje, na rade je výmena mlatových chodníkov

Medicka zahrada obnova.jpg

Na rade je výmena mlatových chodníkov pri ulici 29. augusta, práce potrvajú približne dva týždne.

Staré Mesto začalo tento týždeň s ďalšou fázou revitalizácie Medickej záhrady. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, tentokrát je na rade výmena mlatových chodníkov v časti pri ulici 29. augusta. Práce by mali potrvať približne dva týždne, v závislosti od počasia.

Záhradu môžete využívať aj v tomto období, z dôvodu bezpečnosti je však potrebné uzavrieť vstup zo strany Špitálskej ulice,“ upozornila samospráva. Návštevníci tak môžu využiť ďalšie dva vstupy z ulíc Poľná a 29. augusta. Obnovu chodníkov realizujú v spolupráci s HB Reavis.

V rámci minuloročnej obnovy Medickej záhrady mestská časť obnovila lavičky a nádoby na kvety, pribudol aj nový mobiliár. Obnovou prešli tiež niektoré chodníky a fontána Labute. Rozsiahlu revitalizáciu Medickej záhrady spustilo Staré Mesto v apríli 2021.

Za predchádzajúcich 20 rokov sa v záhrade robili len kozmetické úpravy. Kompletnou rekonštrukciou prešla v rokoch 1985-1988. V roku 2006 zrekonštruovali komunikácie, v roku 2014 mestská časť vymenila štrkový povrch za mlátový. Potom už boli komunikácie a chodníky opravované len na miestach, kde bol havarijný stav.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk