Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Namestie slobody revitalizacia bratislava 4.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
13. júla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Revitalizácia Námestia slobody je v plnom prúde, druhá fáza by mala byť ukončená tento rok

Obnova Námestia slobody je v druhej etape. V súčasnosti tam vymieňajú dlažbu. Existujúcu kamennú dlažbu výškovo upravia a poškodené kocky nahradia novými. Rovnako vymenia aj poškodené žľaby odvodnenia. Fontánu Družba obnovia v poslednej fáze revitalizácie tohto priestoru. Na námestí bude aj ihrisko na cvičenie, s jeho budovaním začnú onedlho.

Výmena betónových povrchov sa začala v máji tohto roka. Existujúce línie kamennej dlažby budú výškovo upravené a poškodené čadičové kocky budú nahradené za nové pri renovácii existujúceho mobiliáru. Rovnako dôjde k výmene poškodených žľabov odvodnenia. „Pomaly sa nám končia práce s výmenou betónových povrchov a aktuálne začíname s ďalšími prácami, napríklad na workoutovom ihrisku ako jednom z prvkov námestia,“ uviedol primátor Ivo Nesrovnal počas kontrolného dňa.

Namestie slobody revitalizacia bratislava 3.jpg
bratislava.sk

„Momentálne z našej strany prebieha v rámci revitalizácie inštalácia automatického závlahového systému a pokračovať budeme zatrávnením intenzívne udržiavaným parkovým trávnikom na celkovej ploche 5000 m2. Vysadíme na námestí asi 20 nových stromov.  Následne začneme s budovaním workoutového cvičiska pre dospelých, ktoré bude prístupné bez oplotenia. Menej viditeľnou súčasťou opráv bude rekonštrukcia areálového vodovodu, ktorý je v zlom stave,“ vyjadril saJakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

Namestie slobody revitalizacia bratislava 2.jpg
bratislava.sk

Na Námestí slobody pribudne aj pripojenie na nabíjanie elektromobilov, konkrétne v spodnej časti na parkovisku pri reštaurácii a v hornej časti na parkovisku za ministerstvom dopravy. V spolupráci s  Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou sa opraví vodná prípojka k fontáne, ktorá je dôležitou rekonštrukcie fontány v ďalšej fáze revitalizácie.

Namestie slobody revitalizacia bratislava 1.jpg
bratislava.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X