Revitalizácia Námestia slobody je v plnom prúde, druhá fáza by mala byť ukončená tento rok

Namestie slobody revitalizacia bratislava 4.jpg
bratislava.sk

Obnova Námestia slobody je v druhej etape. V súčasnosti tam vymieňajú dlažbu. Existujúcu kamennú dlažbu výškovo upravia a poškodené kocky nahradia novými. Rovnako vymenia aj poškodené žľaby odvodnenia. Fontánu Družba obnovia v poslednej fáze revitalizácie tohto priestoru. Na námestí bude aj ihrisko na cvičenie, s jeho budovaním začnú onedlho.

Výmena betónových povrchov sa začala v máji tohto roka. Existujúce línie kamennej dlažby budú výškovo upravené a poškodené čadičové kocky budú nahradené za nové pri renovácii existujúceho mobiliáru. Rovnako dôjde k výmene poškodených žľabov odvodnenia. „Pomaly sa nám končia práce s výmenou betónových povrchov a aktuálne začíname s ďalšími prácami, napríklad na workoutovom ihrisku ako jednom z prvkov námestia,“ uviedol primátor Ivo Nesrovnal počas kontrolného dňa.

Namestie slobody revitalizacia bratislava 3.jpg
bratislava.sk

„Momentálne z našej strany prebieha v rámci revitalizácie inštalácia automatického závlahového systému a pokračovať budeme zatrávnením intenzívne udržiavaným parkovým trávnikom na celkovej ploche 5000 m2. Vysadíme na námestí asi 20 nových stromov. Následne začneme s budovaním workoutového cvičiska pre dospelých, ktoré bude prístupné bez oplotenia. Menej viditeľnou súčasťou opráv bude rekonštrukcia areálového vodovodu, ktorý je v zlom stave,“ vyjadril saJakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

Namestie slobody revitalizacia bratislava 2.jpg
bratislava.sk

Na Námestí slobody pribudne aj pripojenie na nabíjanie elektromobilov, konkrétne v spodnej časti na parkovisku pri reštaurácii a v hornej časti na parkovisku za ministerstvom dopravy. V spolupráci s  Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou sa opraví vodná prípojka k fontáne, ktorá je dôležitou rekonštrukcie fontány v ďalšej fáze revitalizácie.

Namestie slobody revitalizacia bratislava 1.jpg
bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk