Revitalizácia Račianskeho mýta pokračuje, prinesie aj zmeny v sadových úpravách

Racianske myto obnova vysadba.jpg

Trvalky majú silnejšiu vodozádržnú schopnosť a do priestoru prinesú biodiverzitu a zjednodušia údržbu.

V parku na Račianskom mýte v Bratislave nahradia ružové záhony trvalkami a cibuľovinami. Ako informovala hovorkyňa Nového Mesta Veronika Bauch, postupná revitalizácia Račianskeho mýta prinesie zmeny aj v sadových úpravách.

Revitalizácia Račianskeho mýta má byť nielen vizuálna, ale najmä funkčná. Časť tradičných ružových záhonov v parku nahradíme záhonom trvaliek, ktoré majú silnejšiu vodozádržnú schopnosť a do priestoru prinesú biodiverzitu a zjednodušia údržbu,“ uviedol starosta Matúš Čupka.

Ruže zostanú súčasťou priestoru Račianskeho mýta, presadia ich v rámci parku. „Najväčšia časť presadených ruží zahustí ostávajúce ružové záhony v okolí fontány. Ďalšie skrášlia predzáhradku pred Hotelovou akadémiou na Mikovíniho či okolie sochy Hirošima,“ vysvetlila hovorkyňa.

Nový trvalkový záhon prinesie do územia rozšírenie biodiverzity. „Okrem toho v ňom svoje útočisko nájde viac druhov hmyzu ako v monokultúrnych výsadbách,“ dodala Bauch.

Projekt Adaptácia parku na Račianskom mýte prostredníctvom vodozádržných opatrení realizujú vďaka podpore z Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Ambíciou mestskej časti je postupná revitalizácia celého územia Račianskeho mýta z externých zdrojov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk